Van Milletvekili Pervin Buldan siyaseti bırakacağını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, katıldığı Artı TV yayınında siyaseti bırakacağını açıkladı.

 

 

Pervin Buldan siyaseti bırakacağını açıkladı: Bir daha siyasetin yanından geçmeyeceğim

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van milletvekili Pervin Buldan, “Milletvekilliğim bittikten sonra artık siyaseti bırakacağım” dedi.

 

Artı TV’de yayınlanan, Kemal Avcı ile Siyaset Ötesi programına katılan Buldan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

Milletvekilliği süresinin dolmasından sonra aktif siyaseti bırakacağını açıklayan Buldan, “Milletvekilliğim bittikten sonra ben artık siyaseti de bırakacağım, hiçbir şekilde siyasetin yanından köşesinden, bucağından geçmeyeceğim” dedi.

 

Buldan sözlerinin devamında insan hakları mücadelesini siyaset dışında farklı kurumlarda sürdüreceğini belirtti ve şöyle dedi:

 

“Mücadele etmek farklı bir şey, elbette ki bu mücadele milletvekilliğinden ibaret değil, mücadelenin farklı yönleri farklı alanları vardır, bir yerinden tutarız. Bu mücadeley6i bırakmak bize yakışmaz elbette ama siyasi arenada değil tabii, onun dışında farklı mecralarda bir sürü alan var. insan hakları kurumları var. Bu kurumlardan bir tanesinde bu mücadeleye destek sunarım.”

 

‘Öcalan’la görüşme notları devletin isteğiyle Kandil’e iletildi

İmralı Heyeti içerisinde yapılan tüm görüşmelere katılan tek üyenin kendisini olduğunu hatırlatan Pervin buldan, heyete nasıl seçildiğine dair bilgiler paylaştı.

 

Abdullah Öcalan’ın heyette kendisinin yanı sıra Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan’ın olmasını önerdiğini, bu öneriyi hükümetin de kabul ettiğini belirten Buldan, Öcalan’la görüşmelerden tuttukları notları devletin isteğiyle Kandil’e götürdüklerini, Kandil’den aldıkları notların da devlet görevlileri eliyle Öcalan’a ulaştırıldığını ifade etti.

Kenan Evren’le anısı

 

Buldan, programda, Kenan Evren’le karşılaşmasını da anlattı. Lise öğrencisiyken bir arkadaşıyla birlikte Hakkari’yi temsilen Ankara’ya gönderildiklerini aktaran Buldan, katıldıkları bir törende Evren’le karşılaştığını söyledi. Evren’in yakalarındaki Hakkari ismini görünce kendilerine, “Kuyruklulardan mısınız?” diye sorduğunu belirten Buldan, Evren’in ne kastettiğini anlamadığı için kendisine bir cevap veremediklerini söyledi.

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van Milletvekili Pervin Buldan siyaseti bırakacağını açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir