Van Milletvekili Varli’ya seçim bölgesi Erzurum’da kitlesel karşılama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van DEM Parti Milletvekili ve Erzurum Büyükşehir belediye eş başkan adayı Gülderen Varli seçim çalışmalarına başladı. Erzurum halkı Varli ve Gözmen’i büyük bir konvoy ile karşıladı.

 

Van milletvekili ve Erzurum Büyüksehir Belediye eş başkanları adayı Gülderen Varli ve Metin Gözmen seçim bölgesi olan Erzurum’da büro açılışları yaparak seçim çalışmalarına başladılar. Eş başkanları yüzlerce araçlık bir konvoy ile karşılandı. Kalabalık bir kitle ve coşku ile karşılanan eş başkanlar önce Karayazı’da daha sonra da Karaçobanda büro açılışları gerçekleştirdi. Karayazı’da kısa bir konuşma yapan Varli, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın kayyımlara gereken cevabı vereceklerini ve büyük bir farkla belediyeleri alacaklarını ifade etti.

‘Kayyumları çöpe atacağız’

Karayazı halkının kayyımları çöpe atacaklarını dile getiren Varli, “Artık kimse bu halkın iradesine kayyum atayamaz, kimse bu halkın coşkusu karşısında duramaz, bu halk 31 Mart’ta kayyumlara gereken cevabı sandıkta verecektir. Talanlara, yolsuzluklara ve hırsızlıklara artık dur diyecek” ifadelerini kullandı.

‘Bizim olanı geri almaya geldik’

Karayazı’dan sonra büyük bir konvoy ile Karaçoban’a geçen Varli’yı büyük bir kalabalık karşıladı. Burada kitleye seslenen Varli, “Karaçoban’dan tüm kayyımlara sesleniyorum, bizim olanı geri almaya geldik. Bu halk artık hırsızlık ve yolsuzluklarınıza katlanmak zorunda değil, Karaçobanlılar Şeyh Saidin torunları, Şeyh Said nasıl size boyun eğmediyse, torunları da size boyun eğmeyecek” dedi.
Daha sonra seçim büroları coşkulu halaylarin ardından açıldı.

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van Milletvekili Varli’ya seçim bölgesi Erzurum’da kitlesel karşılama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir