Van Newroz’nun programı netleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Newroz Tertip Komitesi, Newroz’u 20 Mart’ta Van Kalesi eteklerinde kutlayacaklarını belirterek, bütün Van halkını yapılacak olan kutlamalara davet etti.

Newroz Tertip Komitesi, 20 Mart’ta Van Kalesi eteklerinde kutlanacak Newroz programına ilişkin toplantı düzenledi. Kentte bir otelde yapılan toplantıya, Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Tevgera Jinen Azad (TJA), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), İnsan ve Özgürlükler Partisi (PİA), Kamu Emekçiler Sendikası Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu, Star Kadın Derneği, Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Van Şubesi, İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) yanı sıra bir çok sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.  Toplantıda konuşan Newroz Tertip Komitesi Eşsözcüsü Mehtap İşik, tüm halkı 20 Mart’ta kutlanacak Newroz’a davet etti. Tertip Komitesi Eşsözcüsü Ahmet Güler ise Newroz mitingi kapsamında kent ve bağlı ilçelerinde kutlamalarının başladığını söyleyerek, 2022 yılı Newroz’unun barış ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

HDP Van İl Eş Başkanı Fikret Doğan, Newroz’un Kürt halkı için tarihsel önemine vurgu yaparak, “Van halkı tüm baskılara rağmen yüz binlerce kişinin katlımı ile Newroz’u kutlamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de her türlü baskıyı göze alarak bu dirilişi kazanımına sahip çıkmıştır. Zulme karşı başkaldırı olan Newroz’a tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.  DBP Van İl Eş Başkanı Çetin Uyar ise, Kürt halkı üzerindeki baskılara dikkat çekerek, 2022 Newroz’un özgürlüğünün sağlanmasına vesile olmasını belirterek, herkesin Newroz’unu kutladı.

Toplantı çekilen halaylarla son buldu

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van Newroz’nun programı netleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir