1. Haberler
  2. Güncel
  3. Van’a Vefa Platformu’ndan, VASKİ’ye sert sözler: işgüzar, liyakatsiz

Van’a Vefa Platformu’ndan, VASKİ’ye sert sözler: işgüzar, liyakatsiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da yaşanan su kesintileri üzerine açıklama yapan Van’a Vefa Platformu, sert sözlerle VASKİ’ye yüklendi. VASKİ’nin, hiçbir işe yaramayan şahıslar tarafından yönetildiğine dikkat çekilen açıklamada, yetkililer göreve davet edildi.

Van’a Vefa Platformu Yönetim Kurulu aylık toplantısından sonra VASKİ ile ilgili çok sert bir basın açıklaması yayımladı.

“Bugün yapılan toplantıda adeta Van’ın kanayan yarasını bir tarafa bıraktık Vana ve Vanlıya yerine getirmediği görevleri nedeniyle bir hakaret olarak gördüğümüz VASKİ’nin işgüzarlığı, görev liyakatsizliği ve yapılmayan hizmetleri konuşulmuştur,” şeklinde yapılan açıklamada,

“Uzun bir süredir kayyum atamalarıyla kah eş, dost, ahbap, kah kayyumun il dışından çalışma arkadaşı, kah da vasıfsız sadece üst şahıs tarafından otur kalktan başka hiçbir işe yaramayan şahıslarla yönetilmeye çalışılan bu kurum artık asıl görevlerinin hiçbirini yerine getirmemeye başlamıştır. Yaz boyunca memleketimize gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfus sayısı 2 milyona yaklaşan bir büyük şehri susuz bırakarak herhalde Türkiye’yi bırakın dünyada eşi benzeri olmayan bir olaya imza atmıştır ve bu problem halen devam etmektedir,” değerlendirmesinde bulundu.

Yüksek faturalar isyanı

Susuz bırakılan kentte yurttaşlara yüksek faturaların gönderildiğine de dikkat çekilen açıklamada, şu tespitlere yer verildi: “Yine bu kurumun, yeni vukuatı susuz bırakılan vatandaşa her ay katlanarak çok yüksek faturaların oluşturulmasına şahitlik etmeye başladık. Ülke olarak vatandaşın alım gücünün bu kadar düştüğü dönemde memleketimizin dört tarafı boşa akan sularla doluyken, ülkemizde en ucuz suyunu Van’da belediye olarak biz vatandaşa veriyoruz söylemini beklerken ne yazık ki Vanlı vatandaş elektrik faturasından çok ve yine doğal gaz faturasından çok su parası ödemeye mahkûm edilmiştir. Bugüne kadar kurum bütçesini usulsüz ve hovarda bir şekilde kullanarak boşaltıp sonrasında bu patavatsızlığın faturasını vatandaşa kesmenin hiçbir şekilde mantıklı açıklaması olamaz. Van’a Vefa Platformu olarak, muhatap kurumun ivedilikle başta sorumlu olduğu görevinin bilincinde olarak vatandaşın yaşadığı mağduriyetlerin acilen giderilmesi ve ayrıca bu kadar vukuatlı, bu kadar vasıfsız birinin halen bu kurumun başında olmasını hayretler içinde izliyoruz. Toplum tarafından istenmeyen bir kişi olarak ilan edilen bu amirin ivedilikle görevinden alınması ve yine acilen kurumun adeta bir çiftlik gibi yönetilmesine son verilip liyakatli Van sevdalısı Vanlıya hizmetkarlık yapabilecek işin ehli bir kadroyla zararın neresinden dönersek kardır sözüne istinaden yönetimin güncellenmesidir. Sonuç olarak başta Van’a Vefa Platformu olarak bizler ve Van kamuoyunda oluşan beklenti ilgili şahsın başta iktidar milletvekilleri olmak üzere kurumdan sorumlu mülkü amir tarafından artık vakit kaybetmeden görevinden alınmasıdır. Artık Van halkının bu şahsın vukuatlarından bir tanesini daha kaldırma sabrı kalmamıştır.”

 

Serhat News

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’a Vefa Platformu’ndan, VASKİ’ye sert sözler: işgüzar, liyakatsiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir