Van’da 18. Madde mağdurları pankartına belediye müdahalesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da 18. madde mağduru vatandaşlar, mağduriyetlerinin giderilmemesi halinde canlarına kıyacaklarını belirterek, tepkilerini pankart asarak ortaya koydular.

Van merkez beşyol civarında bulunan Safir Sitesi sakinleri, 18. madde uygulamasından dolayı, çok fazla mağdur edildiklerini dile getirerek, mağduriyetlerinin giderilmemesi durumunda farklı yollara başvuracaklarını duyurdular.

18. madde uygulamasına dikkat çekmek için Safir sitesi sakinleri, oturdukları sitenin dış duvarına 90 metrelik dev bir pankart astı. Olayın şikayet edilmesi üzerine, Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri, olay yerine gelerek pankartı sökmek istedi. Bu esnada dev pankartın sökülmesine izin verilmemesi üzerine olay yerine polis çağrıldı.

Olay yerinde hazır bulunan Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Sabahattin Ergenç ile site yöneticisi Dilaver Yaşar arasında uzun süre görüşme yapıldı. Görüşmelerin sonuç vermemesi üzerine polis devreye girdi.

Zor kullanarak pankartın indirileceği kaydedildi. Bunun üzerine pankart polisler ve zabıtalar tarafından indirildi.

‘Tapusunu aldığımız arsamız elimizden alınıyor’

Site yönetimi tarafından yapılan açıklamada: “Biz mağdur edildik. 15 yıl önce tapusunu aldığımız arsamız elimizden alınıyor. Bize ait olan sitemizin arsası, habersiz bir şekilde bizden alınarak yan komşumuza verilmiş. Tapularımızda düzenleme yapmışlar bizden habersiz. Hakkımızı arıyoruz. Bizden alınan hakkımızın geri verilmesini istiyoruz. 18. madde denen ucube bir uygulama çıkarmışlar. Birçok insan bizim gibi mağdur edilmiş. Sesimizi Cumhurbaşkanımıza duyurmak ve bize yapılan haksızlığı dile getirmek için böylesi devasa bir pankart astık sitemizin duvarına.

‘Yetkililerden destek bekliyoruz’

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Sabahattin Ergenç ile görüşme sağladık. Kimseye zarar gelmesin diye pankartın indirilmesi konusunda daha fazla itirazda bulunmadık. Site sakinleri ve 18. madde mağdurları olarak, yetkililerden destek bekliyoruz. Sesimize ses olmalarını istiyoruz.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’da 18. Madde mağdurları pankartına belediye müdahalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir