1. Haberler
  2. Güncel
  3. Van’da 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı

Van’da 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da açıklama yapmak isteyen sağlık emekçileri, polis saldırısında gözaltına alındı. Van-Hakkari Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Van Şubesi, özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapacakları greve ilişkin Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmak istediği açıklamada 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı.

Valilik yasağını gerekçe gösteren polis, açıklama yapmak isteyen sağlık emekçilerini ablukaya aldı. Van Hakkari-Tabip Odası Başkanı Hüseyin Yaviç, polisin tutumuna tepki göstererek, “Türkiye’nin her ilinde yapılan bir açıklama var. Her ilde yasak değil de burada mı yasak? Valiliğin 2 bin gündür kentteki etkinlikleri keyfi şekilde yasağı var. Bizleri keyfi olarak suçlu ilan ediyorsunuz. Eğer bu açıklama suç ise suç işliyoruz” dedi. 

Bunun üzerine sağlık emekçileri ile polisler arasında yaşanan tartışmanın ardından Van-Hakkari Tabipler Odası Başkanı Hüseyin Yaviç, TTB Genel Sekreteri Ayfer Horasan, SES Van Şubesi Eşbaşkanları Figen Çolakoğlu, Zeki Seven, Kadın Sekreteri Seda Güler, Şube denetleme kurulu başkanı Emin Yılmaz, Esma Gümüşlü, Keziban Karakuş’,un bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan sağlık emekçileri İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’da 8 sağlık çalışanı gözaltına alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir