Van’da AKP’den toplu istifalar başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Gevaş İlçe Başkanı Bedirhan Erdem ve eski Belediye Başkanı Nazmi Sezer ve Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari AKP üyeliğinden istifa edip Yeniden Refah Partisi’ne katıldılar.

 

Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Naif Şabu tarafından Bedirhan Erdem ve Nazmi Sezer’e düzenlenen programla parti rozeti takıldı. AKP’den istifa eden Bedirhan Erdem ve Nazmi Sezer’in Yeniden Refah Partisi’ne katılma kararı, siyasi arenada dikkatleri üzerine çekti. İki ismin parti değişikliği, yerel siyasette yeni dönem tartışmalarını da beraberinde getirdi. Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Naif Şabu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Erdem ve Sezer’e parti rozetleri takıldı.

 

“AKP’de milli görüş ruhu kayboldu”

 

AKP’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katılan Bedirhan Erdem, AK Parti’de Milli Görüş ruhunun kaybolduğunu belirterek, parti değişikliğini açıkladı. Erdem, “Hepimiz daha önce Milli Görüş ruhuyla bu davaya başvurduk. Ama gel gör ki zamanla artık eksen kaymasını ya da gün sarhoşluğunu yaşadık” ifadelerini kullandı. Erdem, AK Parti’nin kitleye hitap etmekten uzaklaştığını ve sadece üst sınıf insanların sözünü geçirdiği bir yapıya dönüştüğünü savundu. Sokaktaki insanın, fakirin, garibin ve gurebanın sorunlarının görmezlikten gelindiği bir sürece girildiğini dile getiren Erdem, 2019 yılında belediye başkanlığı aday adayı olduğunu ancak bu göreve layık görülmediğini söyledi.

 

“Parti içinde çıkar odaklı yaklaşımlar var”

 

AK Parti’ye sadık insanların ötekileştirildiğini belirten Erdem, “2019 yılında belediye başkan adayı olma şansımız olmadı. Başka bir arkadaşımız bu göreve layık görüldü. Belediyecilik deneyimi, AK Parti’nin hizmet anlayışını ve Milli Görüş ideallerini yansıtıyordu. Ancak zamanla, parti içindeki değişimler ve çıkar odaklı yaklaşımlar, hizmet anlayışının değiştiğini gösterdi. Seçmenin teveccühünden uzaklaşan, çıkar odaklı bir yönetim anlayışı ortaya çıktı. Memleketine hizmet etmeye adanmış, AK Parti’ye sadık insanlar, parti içinde ötekileştirildi. Koltuklar için parti içinde yaşanan ayrımcılık ve değişimler, parti içinde rahatsızlık yarattı. Gerçekten adaletli bir hizmet anlayışına dönüş için, partinin özüne, Milli Görüş ideallerine dönme zamanı geldi. Herkesin eşit şekilde hizmet alması, belediyelerin gerçek amacı olmalıdır. Bu nedenle, partimize ve Milli Görüş’e sadık kalıp, memleketimize adil bir şekilde hizmet etmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Çaldıran belediye başkanı Şefik Ensari Yeniden Refah Partisi’ne geçti

Yeniden aday gösterilmeyen AKP Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari Yeniden Refah Partisine geçti. AK Parti bugün Uygulama Otelinde düzenlediği törenle ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti’nin yeniden aday göstermediği, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari Yeniden Refah Partisine geçti. AK Parti, 31 Mart 2024 seçimleri için Çaldıran’da Eski Belediye Başkanı Ferman Yıldırım’ı aday olarak açıkladı. Yeniden aday gösterilmediği için partisinden istifa eden Belediye Başkanı Şefik Ensari 31 Mart 2024 seçimlerinde Yeniden Refah Partisinden aday olacak. Kaynak: Şehrivan Gazetesi

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’da AKP’den toplu istifalar başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir