Van’da AKP’li Başkan HEDEP’ten aday oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP ve Saadet Partisi’nden Van Gürpınar’dan belediye başkanlığı yapan Fuat Yaşar Atan HEDEP’ten aday adaylık başvurusunda bulundu.

 

2004-2014 yılları arasında Gürpınar’dan üst üste 10 yıl belediye başkanlığı yapan ve hem Saadet Partisi hem de AKP’den girerek seçim kazanan Fuat Yaşar Atan yeniden belediye başkanlığı için aday oldu. AKP’den ayrıldıktan sonra bir dönem DEVA Partisi’nde de siyaset yapan Atan, Mart 2024 seçimlerinde ise HEDEP’ten aday olmak üzere aday adaylığı başvurusunu yaptı.

 

Başvurusunu; “Güzel ilçem Gürpınar’ın her bir ferdinin paydaş olduğu belediye kaynaklarının israfına, algı siyasetine, tefrik ve haksızlığa dur demek için Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinden Belediye eş başkan aday adaylığı başvurumu yaptım. Yaptığım örnek belediyecilik yapacağımın teminatıdır.” Sözleri ile paylaşan Atan’ın adaylığını ilan ettiği paylaşım sosyal medyadan da destek aldı.

Fuat Yaşar Atan kimdir?

İlk memuriyet yaşamında Van’ın Bahçesaray Belediyesinde Naci Orhan ile uzun yıllar çalıştı. Atan daha sonra 2004 seçimlerinde Doğru Yol partisi Gürpınar Belediye Başkanı oldu. 2009 seçimlerinde AKP’den aday adayı oldu. AKP adaylık vermeyince Saadet Partisinden aday olarak tekrardan belediye başkanı seçildi.

 

Süreç içinden Saadet Partisinden istifa ederek AKP’ye geçti. 2014 seçimlerinde AKP’den den aday adayı oldu.  AKP’den yer verilmeyince DEVA Partisine geçti.  DEVA Partisi Van İl Başkan Yardımcılığı yapan Atan, 2023 seçimlerinde CHP için aktif çalışma yürüttü.

 

 

Atan 2024 seçimleri için HEDEP Gürpınar Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

 

 

Serhat News

HEDEP aday adaylık başvuru tarihini uzattı

Tepki Ver | sinirli2
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’da AKP’li Başkan HEDEP’ten aday oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir