Van’daki ticarete can verecek Razi Sınır Kapısı açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Razi Sınır Kapısı’ndaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sınır kapısı açılış töreni düzenlendi.

Kapıköy’deki modernizasyon çalışmalarının 2019 yılında tamamlanıp açılmasının ardından Razi’nin modernizasyon çalışmalarına başlanmıştı.

İki sınır kapısının modern hale getirilmesini sağlayan çalışmalar sonucunda Razi Sınır Kapısı, bir törenle açıldı.

İki tarafın modernizasyonunun tamamlanmasından sonra, geçişlerin artık 7/24 yapılabiliyor olmasıyla birlikte gözler Razi tarafındaki yolun tamamlanıp transit geçişlerin açılmasına çevrildi.

Razi Sınır Kapısı’nda çalışmalar sona erdi, resmen açıldı!

Şehrivan Haber’den Fatmanur Polatcan’ın haberine göre, Açılışa VANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve İran Tüccar Danışmanı Samad Poursoltani Razi Sınır Kapısı’nın açılış törenine katıldı. VANTSO Başkanı Necdet Takva, Özalp Kaymakamı Muhammed Emin Nasır ile birlikte İran İslam Cumhuriyeti Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı Mehrdad Bezrpaş’a tablo hediye etti.

Batı Azerbaycan Eyalet Valisi Muhammed Mahdi Şahriyari, Khoy Valisi Zebihullah Kazımi, sınır illeri kaymakamları ve ticaret odaları başkanlarıyla görüşen Takva, kentlerin kalkınması için yapılacak işbirliği konularıyla ilgili istişare etti.

Gözler transit geçişe çevrildi

Razi Sınır Kapısı’nın Van için önemli olduğunu ifade eden Takva, “İran ile 300 kilometrelik bir sınırımız ve yüzyıllardır devam eden kadim bir dostluğumuz var. Son yıllardaki girişimlerimiz ile dostluğumuzu pekiştirdik ve defalarca İran’a gittik. Turistlik amaçlı geçişlerde ne yazık ki büyük sorunlar yaşanıyordu. 2019’da Kapıköy Sınır Kapımızı modernize ettikten sonra komşumuz İran’da buna kayıtsız kalmadı ve Razi Sınır Kapısını yeniledi. Bugün Razi Sınır Kapısı’nın açılışını yaptık. Burada komşularımızın yanında olmaktan büyük memnuniyet duyduk. Razi kapımızın hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’daki ticarete can verecek Razi Sınır Kapısı açıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir