Van’ın tarihi mekânında mangal dumanı yükseliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Kalesi eteklerinde bulunan eski Van şehrin bulunduğu alandaki tarihi mekanlara daha önce kepçelerle yapılan kazıdan sonra, bu kez de piknikçilerin eğlenme yeri haline geldi.

 

Kayyum yönetiminde olduğu dönemde Van Büyükşehir Belediyesi Basın birimi tarafından 10 Kasım 2023 tarihinde Van Kalesi eteklerindeki tarihi mekânda görüntüler paylaşılmıştı. Paylaşılan görüntülerde Van Valisi Ozan Balcı tarafından ziyaret edilen alanda işçiler tekniğe uygun kazı çalışmaları yapıldığı gözlemlenirken, Vali Balcı’nın bölgede restorasyon çalışmaları başlatıldığı ve eski Van Şehrini tekrar günyüzüne çıkarılacağını söylüyordu.  Ancak Vali Balcı’ın ziyaretinden bir gün sonra alanda çekilen fotoğraflarda ise yeni bir skandal ortaya çıkmıştı. Kale eteklerinde bir yurttaş tarafından çekilen fotoğraflarda bilimsel kazı yapan ekip yerine iş makineleriyle kazı yapıldığı ortaya çıkmıştı. Fotoğraflar kentte büyük bir tepkiye neden olmuştu.

Van’ın tarihi mekânında mangal dumanı yükseliyor - is makileri tamir.jpeg

 

Alanda dumanlar yükseliyor

 

İş makineleriyle yapılan kazıdan sonra kaderine terk edilen tarihi alan bu kez de piknikçilerin eğlenme yeri haline geldi. Alanda çekilen yeni görüntülerde tarihi mekanın üzerinde mangallar yakıldığı ve dumanların yükseldiği görülüyor.

Van’ın tarihi mekânında mangal dumanı yükseliyor - Van kalesi tarihi

 

 

Serhat News

Tepki Ver | sinirli2
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’ın tarihi mekânında mangal dumanı yükseliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir