1. Haberler
  2. Güncel
  3. Vanspor para ve men cezası aldı

Vanspor para ve men cezası aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da oynanan Bodrumspor mücadelesinde, taraftarların çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Vanspor FK, para cezası alırken, yardımcı antrenör Zeki Yılmaz ise 5 maçtan men cezası aldı.

Vanspor, Bodrumspor maçında çirkin ve kötü tezahürat, nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun aldığı karar gereği Vanspor’a 8 bin TL para cezası verildi. Yardımcı antrenör Zeki Yılmaz ise 5 maçtan men cezası aldı.

Vanspor’a 8 Bin TL Ceza

TFF tarafından yapılan açıklamada, “Silahtaroğlu Vanspor FK’nın, 14.11. 2021 tarihinde oynanan Silahtaroğlu Vanspor FK-Bodrumspor A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. Kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8 bin tl para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Silahtaroğlu Vanspor FK antrenörü Zeki Yılmaz’ın, rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 3 bin tl para cezası ile cezalandırılmasına” ifadelerine yer verdi.

Vanspor’un Grubunda 5 Takım Ceza Aldı

Öte yandan 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor, İnegölspor, Adıyaman FK, Ankaraspor ve Niğde Anadolu FK da çeşitli cezalar aldılar.

Vanspor’un grubundaki diğer takımların da ceza aldığını açıklayan TFF, “Kahramanmaraşspor A.Ş.’nin, 14.11.2021 tarihinde oynanan Niğde Anadolu Fk-Kahramanmaraşspor A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2.450.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, İnegölspor Kulübünün, 14.11.2021 tarihinde oynanan İnegölspor-Sivas BelediyeSpor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, 12 yaşından küçük kişilerin stadyuma alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 8 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş.’nin, 14.11.2021 tarihinde oynanan Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş.-Serik Belediyespor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş.’nin, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2.850.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Ankaraspor Kulübü sporcusu Murat Yılmaz’ın, 14.11.2021 tarihinde oynanan Ankaraspor-Sarıyer TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 Resmi Müsabakadan Men Cezası ile cezalandırılmasına, Niğde Anadolu FK’nın, kadrosunda bulundurulması zorunlu olan profesyonel takım kaleci antrenörü bulundurmamasından dolayı Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nın 7/1. ve 7/2. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 7/5. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 50.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına” ifadelerine yer verdi.

(Van Havadis)

(TYK)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vanspor para ve men cezası aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir