1. Haberler
  2. Özel
  3. Vanspor’da sular durulmuyor

Vanspor’da sular durulmuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve istifa eden başkanı Mehmet Avcı sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalarla birbirlerine savaş açtı. Kandaşoğlu, “Oh ne güzel, kasada para varken varım, para bitti yokum. Yakıştıramadım” diyerek ağır eleştirilerde bulundu. Mehmet Avcı, “Siz bu takımın şerefini kurtardınız diyen kişi şimdi de gündemden kendine popülasyon oluşturmaya çalışıyor” diyerek cevap verdi.

TFF 2. Lig’de mücadele eden Vanspor’da önceki gün Kulüp Başkanı Mehmet Avcı ve As Başkan Akın Dinçer, görevlerini bıraktığını açıklamış, bu ikilinin görevini bırakmasının ardından geçtiğimiz günlerde Vanspor’la anlaşan Teknik Direktör Ercüment Coşkundere de istifa ettiğini açıklamıştı. Vanspor’daki bu gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası (VATSO) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Avcı’ya eleştirilerde bulundu. Kandaşoğlu: “Oh ne güzel, kasada para varken varım, para bitti yokum. Yakıştıramadım.” ifadelerine yere vererek istifaları eleştirdi. Mehmet Avcı ise Kandaşoğlu’nun söylemlerine karşı, “Bu takıma bütçe kazandırmaya çalışırken iyi ki sizden bir şey istemedik, isteseydik acaba ne hale getirirdiniz” sözlerini kullandı.

“İstifalar takımın yok etmek demek’

Kulüp Başkanı Mehmet Avcı ve As Başkan Akın Dinçer’in bu davranışının takımı yok etmeyi amaçladığını belirten Kandaşoğlu, “Evet, gerçekten böyle bir anlayış nasıl olur? Van halkı ne bekliyordu, neler oldu? Olacak iş değil. Kimse kusura bakmasın bu davranış takımı tam yok etmek demek. Biz geldik, biz gidiyoruz diye bir anlayış olamaz. Burası dağ başı mı arkadaşlar? Hiç kusura bakmayın mademki böyle bir durumunuz vardı, niye bugüne kadar beklediniz? Bugünden sonra bu takım ne doğru dürüst futbolcu ne de teknik heyet bulur” dedi.

‘Kasada para varken varım, para bitti yokum’

Kandaşoğlu, “Bizler her gün sizleri destekledik. Hiçbir başarı yokken sizlere hak verdik” diyerek istifaları haksız bulduğuna dikkat çekti. Van halkına danışılması gerektiğini, istifalarının hesabının verilemeyecek düzeyde olduğunu savundu: “Affedilecek bir durum değil. Oh ne güzel kasada takımın parası varken varım, para bitti yokum yakıştıramadım. Müthiş bir halkın ve taraftarın büyük desteğini alan ve güzel bir hava yakalanmışken, halkın sırtına hançer gibi vur ve git. Bu doğru bir davranış değildir. Kent ve kurumlar takımı başarıya götürecektir. Yöneticiler ve yetkili merciler de bu takıma sahip çıkmak zorundaydılar. Bekleseydiniz bu halk hesabının sorardı. Vanspor, Van’ın ortak değeridir. Bu davranış asla kabul edilecek bir davranış değil.”

Avcı eski sözleri hatırlattı

Mehmet Avcı da Kandaşoğlu’nun yazdıklarına yanıt olarak, “Siz bu takımın şerefini kurtardınız diyen kişi şimdi de gündemden kendine popülasyon oluşturmaya çalışıyor” dedi. Bu paylaşımının ardında da Başkan olduğu dönemde Kandaşoğlu’nun kendisine bazı telkinlerde bulunduğunu paylaştı: “Vanspor’a başkan olduğumda ‘’burada seni harcarlar, derin yapı var, mücadele edemezsin’ diyerek beni ilk yıldırmaya çalışan kişi sizdiniz. Burada paranın olmadığını, borçların hat safhada olduğunu en iyi bilen kişi de sizdiniz. Destek olmak yerine negatif yön göstererek mi destek oldunuz?”

‘Para isteseydik ne duruma gelirdik?’

Avcı paylaşımlarına şöyle devam etti: “Bu takıma bütçe kazandırmaya çalışırken iyi ki sizden bir şey istemedik, isteseydik acaba ne hale getirirdiniz. Çok muhatap almak istemezdim ama yeniden VATSO’ya adaylık için çalışan birinin kamuoyunda bilinmesi gerek. Vanspor’a çok destek olmak isterseniz buyurun, benim şahsi olarak sağladığım katkının yüzde yirmisini verin. Yakın tarihte seçim var, gelin aday olun. Parasal katkı sağlayın, ne sağlarsanız ben daha fazlasını yine bu kulübe vereceğim. Buyurun! Unutmayın ki para yokken biz geldik, hatta kimsenin cesaret edemediği zaman geldik. Size VATSO Başkanı Sayın Necdet Takva’nın bir sözünü söyleyeyim, ‘Dünyayı cesur insanlar kurtarır.’  Sadece konuşmayın, cesaretle sorumluluk alın!”

Ne olmuştu?

Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Avcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Van Valisi Dr. Ozan Balcı ile dün bir görüşme gerçekleştirdiğini dile getirmişti. Avcı, Vali Balcı’nın dile getirdiği beklenti ve öneriler neticesinde şahsı başkanlığında yürütülecek çalışmalarda ortak paydada olunmadığına kanaat getirdiğini ve bundan dolayı görevini bıraktığını açıklamıştı. Avcı açıklamasında, “Van Valimiz Sayın Ozan Balcı ile Vanspor’un yeni sezon projeksiyonu ile ilgili dün akşam bir görüşme gerçekleştirdim. Sayın Valimizin dile getirmiş olduğu beklenti ve önerileri neticesinde, ‘şahsımın başkanlığında’ yürüteceğim çalışmalarımda ortak bir paydada olmadığımız kanaatine vardım. Vanspor bu şehrin en kıymetli markasıdır, her zaman başarıyı isteyen büyük bir taraftar kitlesi vardır. Bu kulübün yöneticisi olacak kişilerin aynı duyguda ve başarı hedefinde olması gerekir. Her zaman bu misyonla hareket ederek yalnızca kulübümüzün başarısı için çalıştım. Bunun dışında her hangi bir beklentiyi karşılamak veya başka bir göreve hizmet etmek niyetinde olmadığımı dile getirdim. Vanspor siyaset üstü bir kurumdur, halkımızın ortak duygusu ve heyecanıdır. Kulübümüzün başkanlığını yürütürken siyasi olarak hiç bir beklentim olmadığını kamuoyuna basın aracılığı ile net bir şekilde belirttim.”

Yeni başkan AKP İpekyolu eski ilçe başkanı oldu

Mehmet Avcı’nın istifasından sonra göreve gelen yeni başkanın Yavuz Kuşan olduğu açıklandı. Kuşan ise eski AKP İpekyolu ilçe başkanı olması ise dikkat çekmişti. Avcı’dan sonra Ercüment Coşkundere ile Kadın Futbol Takımı Yöneticisi Şehnaz Nigar Çelik’te görevlerini bırakmıştı.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vanspor’da sular durulmuyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir