VANTB’dan önemli proje:Soğuk Süt Zinciri protokolü imzalandi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Ticaret Borsası ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında Soğuk Süt Zinciri Van Projesinin protokolü imzalandı.

VANTB’da düzenlenen protokol imzalama törenin de konuşan VANTB Başkanı Naif Süer: “Projelerimiz ile kalite standartlarını yakalamak, işletme kapasitelerini arttırmak ve güvenilir süt elde edebilmeyi hedefliyoruz.” dedi. Soğuk Süt Zinciri Van Projemizin ekipmanlarını teslim aldıklarını da belirten Süer, Projenin Tuşba 2. Etap çalışmaları ise sürdüğünü kaydetti. Süer, “Bitlis ve Hakkâri illerimiz için Süt Toplama Merkezi Fizibilite desteği protokolümüzü imzaladık.” dedi.  
Çalışmalar sürüyor

Süer, “Borsamızın çalışma alanında olan Bitlis ve Hakkâri illerimiz için kolları sıvadık. Bitlis ve Hakkâri Süt Toplama Merkezi Fizibilite desteği kapsamında, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Sayın Halil İbrahim Güray ile protokolümüzü imzaladık. Bilindiği üzere Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle, Van ve ilçelerimiz için Soğuk Süt Zinciri projemizi sunduk ve gerekli destekleri alıp alet ve ekipmanları teslim aldık. Tuşba ilçemizde çalışmalarımıza başladık, 2. etap için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Üç kent yararlanacak


Bitlis ve Hakkari’nin de bu projeden faydalanabileceğini vurgulayan Süer, “Sadece şehrimiz için değil, çalışma alanımızda olan Bitlis ve Hakkari illerimiz için de soğuk süt zincirine ihtiyaç olduğunu bilmekteyiz. Bunun için fizibilite proje başvurusunu hazırlayıp DAKA’ya sunduk. Bu kapsamda çiğ süt kalite standartlarını yakalamak, işletme kapasitelerini arttırmak ve vatandaşlarımızın güvenilir süt elde edebilmeleri için gerekli her türlü çalışmayı yapmaktayız.” şeklinde konuştu.
Projenin amaçlarını açıklayan VANTB Başkanı Nayif Süer, “Amacımız şehrimize ve bölgemize katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmektir. Projemizin bir amacı da bölgemizdeki sütün kayıt altına alınması ve tüketiciye daha sağlıklı sütün ulaştırılmasıdır. Tarım ve hayvancılık için son derece önemli olan projemizin her iki ilimiz için de hayırlı olmasını dileriz. Şehrimiz içi katma değerli projeler üretmeye devam edeceğiz.” görüşlerine yer verdi. 

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
VANTB’dan önemli proje:Soğuk Süt Zinciri protokolü imzalandi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir