1. Haberler
  2. Güncel
  3. VASKİ görüntülere rağmen ‘usulsüzlük’ iddialarını yalanladı

VASKİ görüntülere rağmen ‘usulsüzlük’ iddialarını yalanladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, 152 mevsimlik personel kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialar ve ortaya çıkan görüntülere rağmen haberleri yalanladı.

VASKİ Genel Müdürlüğü, 152 mevsimlik personel kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı yönünde ortaya çıkan görüntü ve açıklamalar üzerine bir açıklama yayınladı. Görüntülere rağmen iddiaların yalanlandığı açıklamada olayın tamamen şeffaf bir kurayla gerçekleştiği açıklamasında bulundu. Açıklamada, “Kurumumuzca mevsimlik işçi alımı ile ilgili başvurular 13.06.2022 ile 17.06.2022 tarihleri arasında kariyer.van.bel.tr adresi üzerinden online olarak alındığı kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Başvuru şartları ile yapılan ön inceleme sonucunda bin 76 genel beden işçisi, 485 kişi de özel güvenlik görevlisi olarak istenilen kriterleri taşıdığından başvuruları çekilen kuraya dahil edilmiştir.” denildi.

‘Mesnetsiz iddialar’

Görüntülerin inkar edildiği açıklamada, çıkan haberleri ise algı operasyonu olarak değerlendirildi. VASKİ, “Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Van Büyükşehir Belediyesi şeffaflık ilkesi doğrultusunda kura çekimi, 22 Haziran 2022 tarihinde Van 1. Noteri Muhammed Kabukçu tarafından yapılmış ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlanmıştır. Kurumumuzun geçmiş dönemlerde yaptığı tüm personel alımları noter vasıtasıyla gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla son canlı kura çekiminde sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialar çarpıtılarak başka yöne çekildiği görülmektedir. Sadece kurumumuz hakkında kamuoyu önünde olumsuz bir algı oluşturma çabası olan bu mesnetsiz iddiaları kesinlikle kabul etmediğimizi belirtiyoruz. Hiçbir başvuru sahibinin hak kaybı söz konusu değildir.

‘Haberi yapanları kınama’

Canlı yayınlanmış ve tüm kaydı internet sitemizde mevcut olan bir işlemi olduğunu da dile getirilen açıklamada, “Sadece birkaç dakikasını keserek oluşturulmaya çalışılan bu algı operasyonunu şiddetle kınıyoruz. Bu nedenle noter huzurunda, canlı yayın eşliğinde yapılan kura çekiminde usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Daha önce olduğu gibi tamamen şeffaf ve adaletli bir kura yapılmıştır. Kurumumuz ve noterimizin adı kullanılarak kamuoyu önünde olumsuz bir algı oluşturma amacı güdenleri kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” denildi.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
VASKİ görüntülere rağmen ‘usulsüzlük’ iddialarını yalanladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir