VASKİ ‘mevsimlik işçi’ alımı yapacak: İşte detaylar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VASKİ Genel Müdürlüğü, İştiraki Van Su Ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketinde istihdam edilmek üzere 213 mevsimlik işçi alımı yapacağını duyurdu.

Van Su Ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, İştiraki Van Su Ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketinde istihdam edilmek üzere 213 mevsimlik (5 ay 29 gün) işçi alınacağını duyurdu. Bu kapsamda VASKİ, 139 Genel Beden İşçisi, 6 Engelli Genel Beden İşçisi, 56 Silahlı Özel Güvenlik Personeli ile 12 Şoför (Yük Taşıma) alınacağını kaydetti. İnternet üzerinden alınacak başvurular için son tarih ise 15 Haziran 2023 Perşembe günü saat 17.00 olarak belirlendi.

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacakken, işe alımlar ise kura usulü gerçekleştirilecek. Öte yandan duyuruda başvuracak adayların, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketinde ilan tarihi itibarıyla son 6 ay içerisinde Belirli süreli iş sözleşmesi (mevsimlik işçi) imzalamamış olması gerektiği kaydedildi.

VASKİ Personel Anonim Şirketine alınacak mevsimlik işçilerde aranan genel ve özel şartlar şu şekilde:

Genel Beden İşçisi Müracaat Koşulları

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* 01.01.1983 – 01.01.1998 tarihleri arasında doğmuş olmak,

*En az ilkokul, ilköğretim veya 2. Kademe Hayat Boyu Öğrenme mezunu olmak.

* Arşiv araştırması yapılmış olmak.

* Çalıştırılacağı süre boyunca askerlikle ilişiği bulunmamak,

* İlan tarihi itibarıyla, en az 3 aydır başvuru yaptığı İlçede ikamet ediyor olmak,

* 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

* Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

* Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, tefecilik, kasten yaralama (üst soya-alt soya-eşe-kardeşe beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye- kadına- çocuğa karşı işlenen) suçlarından mahkûm olmamak,

* İnsan iş gücü ile yapılması planlanan işleri yapmak için herhangi bir engel durumunun olmadığına ve kronik bir rahatsızlığının bulunmadığına dair tam teşekküllü sağlık raporu olmak,

* Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura ve işe başlama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılacaktır.

* Başvuracak adayların, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketinde ilan tarihi itibarıyla son 6 ay içerisinde Belirli süreli hizmet sözleşmesi (mevsimlik işçi) imzalamamış olması gerekmektedir.

* Yapılacak başvurularda erkek adaylar değerlendirilmeye alınacaktır.

Genel Beden İşçisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

* Başvuru Formu. (kariyer.vaski.gov.tr internet adresinden temin edilecektir.)

* Nüfus cüzdanı veya kimlik fotokopisi,

* Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi

* Arşivli adli sicil kaydı ( E devlet üzerinden alınacaksa Kurum Türü “Resmi Kurum” seçilerek karekodlu olacak şekilde temin edilecektir.)

* Askerlik Durum Belgesi

* Tarihçeli Yerleşim Yeri Belgesi

Silahlı Özel Güvenlik Personelleri  Müracaat Koşulları

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* 01.01.1983 – 01.01.2003 tarihleri arasında doğmuş olmak,

* En az lise mezunu olmak,

* Arşiv araştırması yapılmış olmak.

* Çalıştırılacağı süre boyunca askerlikle ilişiği bulunmamak,

* İlan tarihi itibarıyla, en az 3 aydır başvuru yaptığı İlçede ikamet ediyor olmak,

* 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

* Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Görüşme bilgileri

* Komisyon tarafından başvuru yapan adayların başvuru kriterlerine haiz olup olmadıkları tespit edilecektir. Başvuru kriterlerine haiz olduğu tespit edilen adaylar 23 Haziran 2023 Cuma günü saat 14:00’da Eminpaşa Mahallesi İpekyolu Caddesi Galericiler Küme Evler No:64 (Urartu Halı arkası) Edremit/VAN adresinde bulunan Van Evliya Çelebi MTAL Uygulama Otelinin Konferans Salonunda Noter huzurunda yapılacak kuraya alınacak asil ve yedek adaylar belirlenecektir.

* Noter huzurunda yapılacak kura çekimi Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü resmi web sayfasında canlı olarak yayınlanacaktır. Adaylar kura çekilişini canlı yayında takip edebilecektir.

Duyurular www.vaski.gov.tr adresinden yayınlanacak.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
VASKİ ‘mevsimlik işçi’ alımı yapacak: İşte detaylar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir