Wagner şefinden Putin’e: Teslim olmayacağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wagner şefi Prigojin, Rusya Devlet Başkanı Putin‘in halka sesleniş konuşmasının ardından, “Hiç kimse Putin’in emriyle teslim olmayı planlamıyor” açıklamasında bulundu.

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu ve lideri Yevgeniy Prigojin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in yaptığı halka sesleniş konuşmasına cevaben bir açıklama yaptı. Reuters’ın haberine göre, Putin’in kendisini hainlikle suçlamasının ‘yanlış’ olduğunu belirten Prigojin, “Hiç kimse Putin’in emriyle teslim olmayı planlamıyor” ifadelerini kullandı. “Artık yolsuzluk, yalanlar ve bürokrasinin olduğu bir ülkede yaşamak istemiyoruz” diyen Prigojin, “Wagner, Rus vatanseverlerdir” açıklamasında bulundu.

Wagner şefinden Putin’e: Teslim olmayacağız - wagner putin cevap

Putin ne demişti?

Rusya Devlet Başkanı Putin, Wagner kriziyle ilgili bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, “Karşımızda olan hainliktir. İç ayaklanma halkımıza hainliktir” ifadelerini kullanmıştı.

Televizyondan halka hitap eden Putin, ‘orduya karşı silaha sarılan herkesin hain olduğunu’ söyleyerek, “Rus ordu güçleri tüm gerekli emirleri almıştır” açıklamasında bulunmuştu.

Putin, ayrıca şu ifadeleri kullanmıştı: “Aşırı hırslar Rusya’ya ihanete yol açtı. Özel askeri harekat bölgesinde savaşan Wagner savaşçıları birer kahraman. İsyan başlatanlar onlara ihanet etmiş oldu. Her türlü fitne, ölümcül tehdittir. Eylemlerimiz çok sert olacak. Rusya ordusu, silahlı isyan organize edenleri etkisiz hale getirmek için gereken emirleri aldı. İsyan girişiminden sorumlu olan herkes kaçınılmaz olarak cezasını çekecek, yasalar ve halk karşısında cevap verecek. Her türlü sınavın üstesinden geleceğiz ve daha da güçlü olacağız.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Wagner şefinden Putin’e: Teslim olmayacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir