‘Yağmacı’ iddiasıyla işkenceye maruz bırakılan Güreşçi yaşamını yitirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇHD, Hatay’da gözaltında ağır işkenceye maruz kalan Ahmet Güreşçi’nin yaşamını yitirdiğini açıkladı. 

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD), deprem bölgesinde yaşanan gözaltı ve işkencelere dair açıklama yaptı. Derneğin sanal medya hesabından yapılan açıklamada, Ahmet Güreşçi ve Sabri Güreşçi isimli iki kişinin Hatay’ın Büyükburç Mahallesi’nde jandarma ekiplerince gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltında ağır işkenceye maruz kalan Ahmet Güreşçi’nin yaşamını yitirdiği bildirildi

ÇHD’nin sanal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Bugün Ahmet Güreşçi ve Sabri Güreşçi 10.30 civarında Hatay Büyükburç Mahallesi’nden jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştır. Gözaltında ağır işkenceye maruz kalan bu iki kişiden Ahmet Güreşçi yaşamını kaybetmiştir. Ölüm olayı tarafımızca da teyit edilmiştir. Sabri Güreşçi ise ağır şekilde işkenceye maruz bırakılmış halde hala aynı işkencehanede tutulmaktadır. Sabri Güreşçi ile birlikte 4 kişi daha gözaltındadır.” 

Avukatlara tehdit 

ÇHD’li avukatların işlemleri takip etmek ve işkenceyi belgelemek için hazır bulundukları sırada polisler tarafından “sizin de başınıza gelir” denilerek tehdit edildiği belirtilen açıklamada, “Sabri Güreşçi’nin ve diğer gözaltındaki kişilerin derhal başka bir birime sevkinin sağlanması gerekmektedir. Gerek Sabri Güreşçi’nin gerekse meslektaşlarımızın can güvenliği yoktur. Yetkilierin derhal bu korkunç keyfiliğe müdahale etmesi gerekmektedir” denildi.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Yağmacı’ iddiasıyla işkenceye maruz bırakılan Güreşçi yaşamını yitirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir