1. Haberler
  2. Güncel
  3. 25. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

25. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl 25’incisi düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 25’incisi düzenleniyor. 

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları belirleyecek olan jüri bu yıl şu isimlerden oluşuyor: Celal Başlangıç, Hale Gönültaş, İpek Özbey, Mehveş Evin, Murat Sabuncu, Nazım Alpman, Serpil İlgün, Zana Kaya.

Yarışmaya katılım koşulları

Yarışma, Haber (Yazılı Haber-Görüntülü Haber), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor. Yarışmaya, 10 Mart 2021 ile 10 Mart 2022 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak ürünlerin, yazılı basında yayımlanmış olanların PDF formatında, görüntülü haberlerin ise wetransfer yoluyla gönderilmesi gerekiyor. İnternet medyasında yayımlanmış haberler de haber kategorisinde değerlendirilecek. İnternet medyasında yayımlanan haberlerin linkinin de gönderilmesi gerekiyor. Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların da yine mail üzerinden gönderecekleri fotoğraflarıyla birlikte ürünün adını, çekildiği yeri ve tarihini yazmaları gerekiyor.

Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte [email protected] adresine mail olarak 14 Mart 2022 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2022 tarihinde verilecek.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
25. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir