AKP Bitlis vekilinin ailesi üst düzey koltuklara zembille indi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın kardeşi, oğlu ve gelini bürokrasi merdivenlerini uçarak tırmanıp, üst düzey koltuklara adeta zembille indi.

AKP Bitlis vekilinin ailesi üst düzey koltuklara zembille indi! - bitlis vekili abdulkerim tasar

AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın kardeş Abdülkerim Taşar, baş döndürücü bir hızla DMO Genel Müdür Yardımcılığına kadar yükselmişti. Şimdi de oğlu Muhammet Harun Taşar, genç yaşta SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde daire başkanlığı koltuğuna oturdu. Taşar’ın gelini Hilal Taşar da SGK’nın Tatvan şubesine müdür olarak atandı.

SGK’ya tepeden indi

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre; Torpilsiz personelin EYT başvurularını yetiştirmeleri için gece gündüz çalıştırıldığı Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) ‘tepeden inen bürokrat’ tepkisi yaşanıyor. Kuruma içerideki deneyimli personel yerine dışarıdan atama yapılması büyük rahatsızlıklara yol açtı. Harun Taşar’ın memuriyete başlamak için gerekli olan sınav şartını aşması için önce istisnai kadroyla Osmaniye Valiliği özel kalem müdürü yapıldığı, sürenin dolmasının hemen ardından da SGK’ya daire başkanı olarak gönderildiği öğrenildi.

AKP Bitlis vekilinin ailesi üst düzey koltuklara zembille indi! - vekil kardesi

Gelin müdür oldu

Bitlis’e müdür yapılan bilgisayar programcısı Hilal Taşar’ın normalde Ankara’da bilgi işlem merkezinde çalışması gerektiği, taşrada programcılara yönelik kadro olmadığı belirtildi. Bu atamanın ise daha yüksek makamlar için bir atlama taşı olabileceği ifade edildi.

AKP Bitlis vekilinin ailesi üst düzey koltuklara zembille indi! - vekil kardesi abdulkerim tasar

Cemal Taşar’ın kardeşi Abdulkerim Taşar da geçen yıl DMO genel müdür yardımcılığı makamına adeta paraşütle inmişti. Üniversitede matbaa eğitimi alan Abdulkerim Taşar, öğretmen olarak atandıktan sonra bürokrasi basamaklarını jet hızıyla tırmandı.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AKP Bitlis vekilinin ailesi üst düzey koltuklara zembille indi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir