CHP Genel Başkanı Özel’in isim listesinde kimler var?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel‘in genel başkan olarak seçilmesinin ardından Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu’nu (YDK) belirlemek için 23 sandıktaki oy sayım işlemleri sürüyor.

CHP‘nin 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy sayım işlemi devam ediyor. Ankara Spor Salonu’nda devam eden CHP Kurultayı‘nda oy pusulalarının basımının tamamlanmasının ardından, 1366 delege​​​​​​​ 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için 23 sandıkta oy kullanıldı.

Özgür Özel’in anahtar listesi

Özel’in listesinde PM için 70 isim, Bilim, Yönetim, Kültür Platformu için 12 isim, Yüksek Disiplin Kurulu için ise 15 isim yer alıyor. Özel’in 70 kişilik PM listesinde, Burhanettin Bulut, Ensar Aytekin, Özgür Ceylan, Sezgin Tanrıkulu, Ediz Ün, Hikmet Yalın Halıcı, Gökhan Zeybek, Özgür Karabat, Suat Özçağdaş, Deniz Yücel, Murat Bakan, Cumhur Uzun, Murat Çan, Ulaş Karasu, Gamze Taşçıer, İsmail Atakan Ünver ve Eylem Ertuğ Ertuğrul olmak üzere 17 milletvekili bulunuyor.

Özel’in listesinde mevcut Merkez Yönetim Kurulu’ndan (MYK) ise Tahsin Tarhan yer buldu.

Listede, Gazeteci Ali Haydar Fırat, eski Genel Başkan Yardımcılarından Erdal Aksünger, eski Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse ve CHP’nin ilk başörtülü Parti Meclisi üyesi Sevgi Kılıç da yer aldı.

Anahtar listede, önceki PM’den Gökhan Zeybek, Pınar Uzun Okakın, Özgür Karabat, Sevgi Kılıç, Selin Sayek Böke, Tahsin Tarhan, Gamze Taşçıer, Ahmet Hakan Uyanık ve Sezgin Tanrıkulu olmak üzere 9 isim de bulunuyor.

Özel’in Bilim, Kültür Yönetim Platformu (BYKP) listesinde ise 12 isim bulunuyor. Bu isimlerden 8’i Parti Meclisi’ne direkt girecek. Listede yer alan Gökçe Gökçen, Gülşah Deniz Atalay ve Armağan Erdoğan cinsiyet kotası nedeniyle PM’ye girecek.

BYKP listesinde mevcut PM üyesi Ali Rıza Erbay ve Fethi Açıkel de yer aldı.

Listede, FETÖ kumpası Askeri Casusluk Davası’nda 3 yıl hapis yatan ve daha sonra göreve iade edilen Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu da bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Özel’in isim listesinde kimler var? - ozel liste

YDK listesi 15 isimden oluşuyor

Özel’in Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) listesinde ise şu isimler yer alıyor: “Ekincan Aksoy, Esin Fatma Temel, Süleyman Bülbül, Turan Taşkın Özer, İsmail Emre Telci, Deniz Çakır, Özkan Tice, Muhittin Tığlı, Özgür Sağlam, Deniz Demiröz, Ali Balta, Aysemin Gülmez, Ayça Akpek, Nurdan Yücel, Hümeyra Akkuş.”

PM’de 52 üye, adaylar arasından seçilirken listedeki 8 üye ise “Bilim Yönetim ve Kültür Platformu” kontenjanından belirleniyor.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP Genel Başkanı Özel’in isim listesinde kimler var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    6 Kasım 2023, 11:54

    […] 10:46 CHP Genel Başkanı Özel’in isim listesinde kimler var? […]

    Cevapla