Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muş’ta gönüllü gençler, yaz tatilinde zorlu yolları aşarak ulaştıkları yaylalarda çocukların güzel vakit geçirmesini sağlıyor. Gençlik Lideri Feridun Çakı, “Çocukların mutlu olması için Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerimizle dağ taş demeden yaylalara gidiyoruz. Çocukların gönlüne dokunmaya devam edeceğiz” dedi.

Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor - AA 20230814 31913983 31913980 YAYLALARDAKI COCUKLARI HEYBEMDE NESE VAR PROJESI ILE EGLENDIRIYORLAR

Muş‘ta gençlik liderleri ve gönüllü gençler, “Heybemde Neşe Var Projesi” kapsamında yaylalara giderek düzenledikleri etkinliklerle çocukları eğlendiriyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yaz döneminde aileleriyle yaylaya çıkan çocukları eğlendirmek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla “Heybemde Neşe Var Projesi”ni yürütüyor. Gençlik Merkezinde görevli gençlik liderleri ile gönüllü gençler, kendilerine tahsis edilen minibüsle zorlu yolları aşarak ulaştıkları yaylalarda, yüz boyama, zeka oyunları, futbol, dart ve mendil kapmaca gibi aktivitelerle çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Şu ana kadar 10 köyün yaylalarına çıkarak çocukların gönüllerine dokunan gençler, kent merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Karameşe köyü yakınlarındaki yaylaya da gitti. Çocuklara oyuncak dağıtan, oyunlar oynayarak yüzlerini güldüren gönüllüler, süt sağan kadınlara da yardım etti. Gençlik Lideri Feridun Çakı, AA muhabirine, engebeli yolları aşarak yaylalarda kalan çocuklara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor - AA 20230814 31913983 31913974 YAYLALARDAKI COCUKLARI HEYBEMDE NESE VAR PROJESI ILE EGLENDIRIYORLAR

Köylülerin yazın hayvanlarını yaylalara çıkardığını anlatan Çakı, şunları kaydetti:

“Çocuklar da aileleriyle yaylalara gidiyor. Biz de çocukları mutlu etmek, okul havasından kopmamalarını sağlamak için yaylalara çıkıyoruz. Onlarla oyunlar oynuyoruz. Süt sağan kadınlara da yardım ediyoruz. Çocukların mutlu olması için Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerimizle dağ, taş demeden yaylalara gidiyoruz. Çocukların gönlüne dokunmaya devam edeceğiz.”

Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor - AA 20230814 31913983 31913973 YAYLALARDAKI COCUKLARI HEYBEMDE NESE VAR PROJESI ILE EGLENDIRIYORLAR

‘Çocukların yüzlerini boyadık, gönüllerine dokunduk’

Gönüllülerden Elif Şahin de çocukları eğlendirerek mutlu olmalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Çocuklarla güzel zaman geçirdiklerini ifade eden Şahin, “Dağları aşarak yaylaya geldik. Çocuklarla maç, dart ve satranç oynadık, yüzlerini boyadık. Çok güzel bir duygu” dedi.

Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor - AA 20230814 31913983 31913969 YAYLALARDAKI COCUKLARI HEYBEMDE NESE VAR PROJESI ILE EGLENDIRIYORLAR

Emrullah Nadiroğlu da küçüklerin yüzlerindeki gülümsemeyi görünce çok mutlu olduklarını aktardı.

Çocuklardan Berat Gölaşı, “Ağabeylerimiz bizim için yaylaya kadar geldi. Yüzümüzü boyadılar. Futbol ve satranç oynadık. Çok eğledik. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gönüllü gençler Muş yaylarında çocukları eğlendiriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir