1. Haberler
  2. Güncel
  3. HÜDA PAR: Ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışı yasaklansın

HÜDA PAR: Ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışı yasaklansın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valiliği’nin “alkol genelgesi”nin tüm ülkeye yayılmasını istediklerini söyleyen HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, umuma açık alanlarda ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışının yasaklanması  gerektiğini savundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İstanbul Valiliği’nin genelgesi ile ilgili olarak Vali Davut Gül’ü aldığı karardan ötürü tebrik etti.

Ülkenin her yerinde bu kararın uygulanması gerektiğini söyleyen Emiroğlu, şunları kaydetti:

“İstanbul Valisi Sayın Davut Gül’ü bu cesur kararı için tebrik ediyoruz. Bütün Türkiye’de bu kararın uygulanması ve bunun genelge ile değil kanun ile düzenlenmesi gerekir. Ayrıca umuma açık bu alanlarda ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışının yasaklanması, suç ve suçlu ile mücadele anlamında bir zorunluluktur.

Çünkü kamu düzenini bozan, şiddet ve cinayet vakalarına yol açan, ailelerin dağılmasına neden olan ve toplumu ifsat eden en büyük felaket alkollü içki tüketimidir. Bütün istatistikler bu tespiti destekler mahiyettedir. Öte yandan İstanbul Barosu’nun bu kararın iptaline yönelik İdare Mahkemesi’ne açtığı davayı esefle karşılıyoruz. Bu iptal davası, toplumun huzuruna karşı açılmış bir davadır.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
HÜDA PAR: Ruhsatlı işletmelerin de alkollü içki satışı yasaklansın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir