Kayak heyecanı bu sezon da en erken Palandöken’de başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sezonun 29 Kasım’da başlayacağı Palandöken‘de, misafirlere kayak, snowboard ve kızak keyfinin yanı sıra buz duvarı, yamaç paraşütü, insan sapanı ve lastik raftingi ile macera dolu bir tatil fırsatı sunuluyor.

Pistlerin hazır olduğu Palandöken, bu sezon da Türkiye’de kayak heyecanının en erken başlayacağı kayak merkezi olacak. Palandöken Kayak Merkezi, yapılan yatırımlar sonrası yenilenen pistleri ve lüks tesisleriyle yeni sezonda yerli ve yabancı kayak tutkunlarını ağırlamaya hazır. Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklığıyla ziyaretçilerine kolay ulaşım ve konaklama imkanı sunmanın yanı sıra birçok kış sporunun rahatlıkla yapıldığı kayak merkezi, teknik altyapısı, beş yıldızlı otelleri, uluslararası standartlarda uzun pistleri, kar kalitesi ve eşsiz doğasıyla da öne çıkıyor.

Kayak heyecanı bu sezon da en erken Palandöken'de başlıyor - AA 20231125 33018265 33018261 TURKIYEDE KAYAK HEYECANI BU SEZON DA EN ERKEN PALANDOKENDE BASLAYACAK

Kayak, snowboard ve kızak keyfinin yanı sıra buz duvarı, snow park, dev salıncak, zipline, yamaç paraşütü, insan sapanı ve lastik raftingi ile macera dolu bir tatil fırsatının sunulduğu Palandöken’de, uzunlukları 1 ile 14 kilometre arasında değişen 55 pistte 87 kilometre kesintisiz kayak yapılabiliyor. Önceki sezondan kalan karların güneş görmeyen yamaçlarda depolanan ve göletler aracılığıyla suni karlama sistemi sayesinde saatte 2 bin 600 metreküp teknik karlama kapasitesi bulunan kayak merkezinde, gece kayağı da yapılabiliyor.

‘Merkezde tüm güvenlik önlemleri de alındı’

Sezonu dağ bölgesindeki 9 otel ile bungalov evlerde büyük oranda dolulukla kapatan merkezde, pist ve lift güvenlik önlemleri, kurtarma-tahliye eğitim ve tatbikatları, mekanik ve elektronik testler eksiksiz tamamlandı. Kayağın geçen yıl 15 Aralık’ta başladığı kayak merkezi, bu sezon 29 Kasım’da kapılarını kayakseverlere açacak ve Türkiye’de kayak heyecanının ilk başladığı kayak merkezi olma özelliğini sürdürecek.

Kayak heyecanı bu sezon da en erken Palandöken'de başlıyor - AA 20231125 33018265 33018260 TURKIYEDE KAYAK HEYECANI BU SEZON DA EN ERKEN PALANDOKENDE BASLAYACAK
AA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AA muhabirine, kış şehri olmaları dolayısıyla Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerine yatırım yapmaktan çekinmediklerini söyledi. Kayak merkezlerini her geçen yıl daha da güzelleştirmek ve imkanlı hale getirmek için çalıştıklarını ifade eden Sekmen, “Buraları yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. Sosyal tesislerimizin, pistlerimizin, buralarda kullanılan mekanik aletlerin ve sistemlerin bakım ile onarımlarına, emniyetine büyük önem veriyoruz” dedi.

Kayak heyecanı bu sezon da en erken Palandöken'de başlıyor - AA 20231125 33018265 33018259 TURKIYEDE KAYAK HEYECANI BU SEZON DA EN ERKEN PALANDOKENDE BASLAYACAK

Sekmen, pistleri hazırladıklarını ve emniyet tedbirlerini aldıklarını belirterek, merkezde çığ tehlikesinin de bulunmadığını dile getirdi. Merkezde toplam yaklaşık 100 kilometre pist uzunluğunun bulunduğunu anlatan Sekmen, şöyle konuştu:

“Ayrıca bir kilometre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde dünyanın sayılı kızak merkezlerinden birine sahibiz. Her yıl üzerine koyarak gelen turist sayısını artırmaya devam ediyoruz. Bu yıl 2,5 milyon turist bekliyoruz. İnanıyorum ki bu rakamı rahatlıkla yakalayacağız. Çünkü bu kalitede ve seviyede başka bir kayak merkezi bulmak mümkün değil. Erzurum denince hem pistlerin uzunluğu hem pistlerin güvenliği bakımından hem de kar kalitesi bakımından diğer şehirlerden ve kayak merkezlerinden çok farklıyız. Havaalanının şehre yakınlığı, kayak merkezlerimizin güzelliği, pistlerimizin uzunluğu, gece kayağının olması bize bir farkındalık oluşturuyor.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kayak heyecanı bu sezon da en erken Palandöken’de başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir