1. Haberler
  2. Güncel
  3. KKP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek Van’dan  PİA Genel Başkani Mehmet Kamaç Diyarbakır’dan aday gösterildi 

KKP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek Van’dan  PİA Genel Başkani Mehmet Kamaç Diyarbakır’dan aday gösterildi 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti’nin milletvekili aday listesinde yer alan Emek ve Özgürlük İttifakı, Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı ile bileşen partilerden isimler belli oldu.  

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’den (Yeşil Sol Parti) 14 Mayıs genel seçimlerinde aday gösterilecek isimler belirlendi. Aday Mutabakat Komisyonu’nun çalışmaları sonucu tamamlanan liste, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın’ın onayına sunuldu. 

Yapılan çalışma sonucunda,Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan Emekçi Hareket Partisi (EHP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) ve Emek Partisi’nden (EMEP) doğru aday gösterilecek isimler ile Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı ve Yeşil Sol Parti’nin diğer bileşenlerini kapsayan listeden aday gösterilecek isimler belirlendi.  

Buna göre, EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk, SMF’den Cemil Güngören ve TÖP Sözcüler Kurulu üyesi Perihan Koca İstanbul’dan; EMEP’ten İskender Bayhan İstanbul’dan ve Sevda Karaca Demir ise Dîlok’tan aday gösterildi. 

Yeşil Sol Parti bileşenleri olan Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nden (ESP) Çiçek Otlu İstanbul’dan; Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi’nden (SYKP) Tülay Hatimoğulları Adana’dan; Devrimci Parti’den Burcugül Çubuk İzmir’den; Sosyalist Dayanışma Platformu’ndan (SODAP) Kezban Konukçu ise İstanbul’dan aday gösterildi. 

Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nda yer alan Kürdistan Kominist Partisi (KKP) Genel Başkanı Sinan Çiftyürek Van’dan; İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA) Genel Başkanı Mehmet Kamaç da Diyarbakır’dan aday gösterildi. (MA)

Serhat News 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
KKP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek Van’dan  PİA Genel Başkani Mehmet Kamaç Diyarbakır’dan aday gösterildi 
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir