1. Haberler
  2. Güncel
  3. Meslek Yüksekokulları cazibesini mi kaybetti?

Meslek Yüksekokulları cazibesini mi kaybetti?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Remzi İhtiyatoğlu, Meslek Yüksekokulları’nın cazibesini kaybettiğine dikkat çekerek, yetkililerden kalıcı önlemler almalarını istedi.

Anadolu Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Remzi İhtiyatoğlu, Van Teknikerler Derneği ve Anadolu Teknikerler Federasyonu adına yaşadıkları sorunlarla ilgili basın açıklaması yayınladı. İhtiyatoğlu: “970 Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören 170 farklı branşta, 850 bin aday Tekniker ve Mezun sayısı 7 milyona ulaşmıştır. 14 yıllık eğitim hayatı sonucunda Üniversitelerden diploma sahibi büyük bir mesleki kitlenin sorunları her geçen gün büyümekte, bu sorunlar yalnızca Teknikerleri değil, tüm Ülkemizi ve halkımızı olumsuz etkilemektedir.” dedi.

‘80 yıldır teknikerler için kalem dahi oynatılmamıştır’

“Elektrikten- makineye, inşaattan- kimyaya, ziraattan- sağlığa kısacası her alanda halkımızın kaliteli mal ve hizmet alması işinin ehli eğitimli personel ile mümkün kılınabilir” diyen İhtiyatoğlu, Depremler, seller, heyelanlar, çığ düşmeleri, iş kazaları, kış mevsiminde doğu bölgesinde yolların geçit vermemesi vb.. afet ve felaketlere karşı ciddi önlemler eğitimli personelin istihdamı ile mümkün olabilir,” diye kaydetti.
İhtiyatoğlu, “Her seferinde doğal afet ve felaketlerde gözümüzden akan yaşlar kurumadan, yeni acılar yaşamaktayız. Sorunlar sürekli konuşularak çözülmez! Bilakis sorunlara karşı nitelikli personel ile karşı konulabilir, aynen Japonya, Almanya vb.. gelişmiş ülkeler gibi. Üzülerek ifade edeyim ki: Ülkemizde Meslek Yüksekokullarının kurulduğu tarih olan 1943 yılından günümüze 80 yıldır teknikerler için kalem dahi oynatılmamıştır,” diye konuştu.

Konuşmasını sonunda yetkilileri de uyaran İhtiyatoğlu, çözüm üretilmemesi durumunda başta Ankara olmak üzere İstanbul, İzmir vb. büyükşehirlerde mitingler düzenleyeceklerini kaydetti.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Meslek Yüksekokulları cazibesini mi kaybetti?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir