1. Haberler
  2. Güncel
  3. Tatvan Belediye Başkanı’ndan gazeteci Aygül’e ikinci özür

Tatvan Belediye Başkanı’ndan gazeteci Aygül’e ikinci özür

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani‘nin korumaları tarafından darp edilmesi nedeniyle Geylani bir kez daha özür diledi.

Gazeteci Sinan Aygül’ün ihale yolsuzlukları ile ilgili haberlerinin ardından Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin korumaları tarafından darp edilmesi nedeniyle Geylani bir kez daha özür diledi. Daha önce Aygül’e “geçmiş olsun dileklerini” ileten Geylani saldırıyla ilgisi olmadığını belirtmişti. Sinan Aygül ise Mehmet Emin Geylani’yi suçlayarak azmettiricinin Geylani olduğunu kaydetmişti.

Mehmet Emin Geylani bugün sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda üzgün olduğunu belirtti.

Geylani mesajında şunları söyledi:

“17 Haziran 2023 Cumartesi günü Tatvan ilçemizde Gazeteci Sinan AYGÜL’e dönük asla tasvip etmeyeceğimiz menfur bir saldırı gerçekleşmişti. Saldırının belediyemiz başkanlık koruma birimi personelleri tarafından yapılmış olması bu olayda bizleri derinden üzen diğer bir husus olmuştur.

İlgili personellerle ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatılmış olup saldırganlar tutuklanmış, hukuki süreç ise devam etmektedir. Süreç sonucunda gerek saldırganların ve gerekse azmettirici ve dahli bulunanların hukuk önünde en ağır cezayı almaları en büyük temennimizdir.

Yaşanan saldırı da her ne kadar dahlim olmasa da, saldırıyı yapan kişilerin konumu bu olayda bizlere de sorumluluk yüklemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle belediye başkanı olarak, bir kez daha kamuoyu önünde gazeteci arkadaşımız Sinan AYGÜL’e yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Ayrıca yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı Aygül’ün ailesi ve sevenleri başta olmak üzere akrabaları, Yoncabaşı (Şıkranıs) Köyü sakinleri ve tüm Tatvan halkından Tatvan Belediye Başkanı olarak üzüntülerimi tekrar belirtip özürlerimi diliyorum.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tatvan Belediye Başkanı’ndan gazeteci Aygül’e ikinci özür
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir