Tuşba Belediyesi’nden yolsuzluk açıklaması: Akraba değil, kan bağı var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın AKP’li Tuşba Belediyesi hakkında çıkan yolsuzluk haberleriyle ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada ismi geçen firma sahibiyle akrabalık bağı bulunmadığı belirtilirken, şahısla kan bağı ilişkisi olduğunu açıkladı.

AKP’li Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın kuzeni Rıdvan Akman’ın, belediyeden 3 milyon 58 bin ihale aldığı ortaya çıktığı yönündeki haberler üzerine belediyeden yazılı açıklama geldi. Çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtilen açıklamada, ihalenin Elektronik Kamu Alımları Platformu’ndan (EKAP) üzerinde yapıldığı belirtildi. “Toplam 4 milyon 216 bin 42 TL yaklaşık maliyet ile ilana çıkarılan asfalt yama işi ihalesine 9 firma katılmış, yapılan ihale sonucu yüzde 45,49 indirim ile en düşük teklif olan 2 milyon 296 bin 490 TL’yi veren firma ihaleyi kazanmıştır. 10 Aralık 2020 tarihinde ise Tuşba Belediyesi tarafından yapılan “Toplum Yaşam Merkezi çevre düzenleme işi” ihalesini ise haberde ifade edildiği gibi Akman Mühendislik Firması değil, en düşük telif olan 761 bin 900 TL’yi veren bir başka firma kazanmıştır. Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği önemli projelerle Tuşba İlçesi’ni spor, sanayi, eğitim ve turizm kenti yapma hedefine emin adımlarla yürüyen, Belediye Başkanı Salih Akman ve Tuşba Belediyesi, sanki usule aykırı iş ve ihale yapıyormuş gibi gösterilmek istenmiştir.” Denildi.

“Akraba değil, kan bağı var”

Açıklamada haberin kasıtlı yapıldığı da belirtilirken şu tespitlere dikkat çekildi: “Bazı çevreler tarafından kasıtlı olarak çarpıtılarak yakın akrabası şeklinde gündeme getirilen Rıdvan Akman, bırakın yakın akrabası olmayı, üçüncü derece dahi akrabası değildir. Sadece kan bağı bulunmaktadır. Buna rağmen Rıdvan Akman, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın kuzeniymiş gibi gösterilerek, hayal ürünü iddialarla algı oluşturulup, itibar suikastı yapılmak istenmiştir.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tuşba Belediyesi’nden yolsuzluk açıklaması: Akraba değil, kan bağı var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir