Bir tarafta yoksulluk, bir tarafta 6 milyonluk aşiret düğünü!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’deki ekonomik kriz, Türk lirasının değer kaybetmesi, enflasyonun artması ve işsizliğin yükselmesi ile uğraşırken, Van’daki aşiret düğünü gündem oldu.

Bir tarafta devasa paralar bir tarafta geçim sıkıntısı ile intihara sürüklenen insanların olduğu Türkiye’de, Van’daki Gevdan Aşiretinin düğün töreninde takılan takılar ekonomik çarpıklığı göz önüne serdi.

Van’daki Gevdan Aşiretinin düğün töreninde gelin ve damada 6 milyon TL değerinde takı takılırken, masaya konan paraları ise 15 kişi saydı.

4 Milyon TL nakit para, kilolarca altın takıldı

Gevdan Aşiretinden iş adamı Azat Işık’ın kardeşi Ozan Işık, Diri Aşiretinden iş adamı Abdullah Kaynar’ın kızı Gülcan Kaynar ile dünya evine girdi. Yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin katılım sağladığı düğün, son dönemlerin en yoğun katılımlı düğünü olurken, gelin ve damada takılan takılar ise dudak uçuklattı. 110 küçükbaş hayvanın kesildiği görkemli düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, STK başkanları, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 4 saat süren takı sonunda damada 4 milyon TL nakit para, geline ise kilolarca altın takılırken, masaya konan paraları ise 15 kişi saydı.

Düğün sonunda bir konuşma yapan damadın amcası Gevdan Aşireti liderlerinden Şeyhmus Işık, “Güzel bir düğün oldu. Önemli olan düğünlerin kazasız, belasız geçmesidir. Bundan dolayı mutluyuz. Ben yurt içi ve yurt dışından düğünümüze katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, gelin ve damada mutluluklar diliyorum” dedi.

Toy büyüğü Haşim İnan ise düğüne yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 5 bin kişinin katıldığını ifade ederek, “Düğünümüze Kuzey Irak’tan, İran’dan, Almanya’dan katılanlar oldu. Bunun yanında yurt içinden Ankara, İstanbul, Bursa ve Mersin’den önemli iş insanları katıldı. Ben düğünümüze iştirak eden herkese teşekkür ediyor, Ozan ve Gülcan çiftimize ise bir ömür mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Birlikteliklerini düğünle taçlandırdıklarını aktaran Gülcan Kaynar ve Ozan Işık çifti ise çok mutlu olduklarını ifade ederek, düğüne katılan herkese teşekkür ettiler.(Van Haber)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bir tarafta yoksulluk, bir tarafta 6 milyonluk aşiret düğünü!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir