1. Haberler
  2. Güncel
  3. AKP’den Van’ın da aralarında olduğu 30 ilde anket çalışması

AKP’den Van’ın da aralarında olduğu 30 ilde anket çalışması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP’de Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçim ile ilgili çalışmalar son sürat sürüyor. Van’ın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehirde yaşanan oy kayıplarını sordu

Bir taraftan teşkilatlarda değişim yapan diğer taraftan da adayları çalışan AKP, yerel seçim öncesi Van’ın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehirde yaşanan oy kayıplarını sordu. Özellikle Van gibi uzun süredir kazanılmayan kentlerde vatandaşın seçmen eğilimini sorgulayan AKP, temel olarak üç başlıkta sorunlar olduğunu tespit etti. Yapılan araştırmada seçmenin AKP’den uzaklaşmasının nedenleri olarak ekonomi, Suriyeli sığınmacılar ve değişim talebi başlıkları ön plana çıktı. 

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşesinde yer verdiği araştırmaya göre; AKP oylarındaki gerilemenin nedeni olarak 3 temel başlık ön plana çıkıyor. Yapılan araştırmaya göre; AKP oylarındaki gerilemenin üç başlığı şöyle:

* Ekonomi

* Suriyeli sığınmacılar

* Değişim talebi

Van için de en doğru aday aranacak

Van ve diğer illerde en doğru adaylarla seçmenin karşısına çıkmayı hedefleyen AKP, doğru adayı da seçmenin belirlemesini isteyecek ve bu anlamda çalışmalar yürütecek. Bu kapsamda 81 ilde aday olmasını istedikleri kişiler için özel ucu açık soruların olduğu anketler düzenlenecek. Her il en az 2 aday adayını genel merkeze sunacak.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AKP’den Van’ın da aralarında olduğu 30 ilde anket çalışması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir