Erdoğan BM Genel Kurulu’nda renklerden rahatsız oldu: LGBTİ+ renkleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na girerken basamaklarda ve diğer bazı alanlarda LGBT renklerinin olduğunu görüyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Birleşmiş Milletler (BM) 78’inci Genel Kurulu için geçtiğimiz günlerde New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel kurul salonunda ve basamaklarda bulunan renklerden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Erdoğan, ABD’deki Türkevi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘salon ve salona girerken basamaklarda yer alan LGBTİ+ renklerinin kendisini çok rahatsız ettiğini söyledi.

Reuters’a konuşan diplomatlar, Erdoğan’ın BM’de bazı bölümlerin dekorasyonunda kullanılan ve BM’nin 17 farklı sürdürülebilir kalkınma hedefini temsil eden renkler ile LGBTİ+ haklarıyla ilişkilendirilen renkleri karıştırmış olabileceğini aktardı.

‘Genel sekreter ile konuşmak isterdim’

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni temsilen yapılan dekorasyonu ‘LGBT renkleri’ olarak niteleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Beni en çok rahatsız eden konulardan bir tanesi herhalde sizin de dikkatinizi çekmiştir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na girerken basamaklarda ve diğer bazı alanlarda LGBT renklerinin olduğunu görüyorsunuz. Burayla ne yapılmak istendiği önem arz ediyor. Şu anda liderlerden bir tanesi LGBT’ci bir diğer lider LGBT’ye karşı, böyle bir durum var. Ne yapılmak isteniyor? Ben şahsen Genel Sekreter’le fırsat bulup bunu konuşmak isterdim. Şu anda dünyada ne kadar LGBT’ci var? Bu basamaklarda onların ne kadar hakkı varsa, LGBT’ye karşı olanların da bu denli var. Çünkü bu bir insani mesele ve buradan rahatsız olanların olduğunu da bilmek lazım.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erdoğan BM Genel Kurulu’nda renklerden rahatsız oldu: LGBTİ+ renkleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    10 Ekim 2023, 12:59

    […] A.R Transseksüalite bireylerden biri. Çocuk yaşta bedeninin kendisine ait olmadığını hisseden R, İran’da maruz […]

    Cevapla