1. Haberler
  2. Güncel
  3. Van’dan çağrı: OHAL komisyonu lağvedilsin

Van’dan çağrı: OHAL komisyonu lağvedilsin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KHK’lere ilişkin açıklama yapan kentteki sivil toplum örgütü üyeleri, OHAL Komisyonu’nun lağvedilmesi ve emekçilerin görevlerine dönmesini talep etti. 

Van’da “KHK’ler iptal edilsin, OHAL Komisyonu Kapatılsın! KHK ve Kayyum Rejimine Hayır!” şiarıyla açıklama yapıldı. TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda emekçi katıldı. Basın metnini okuyan TMMOB İKK Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Aydın Işık, siyasal iktidarın politikalarıyla emekçilerin, kadınların, gençlerin, esnafın, çiftinin, işçilerin kısacası halkın ihtiyacı olan adalet, demokrasi, barış ve ekonomiyi güçlendirmeye yönelik hiç bir adım atılmadığını söyledi. 

OHAL Komisyonuna tepki

İktidarın, haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik üzerine ayakta durmaya çalıştığını belirten Işık, “Bizleri, aydınlıktan, demokrasiden, emekten, adaletten, hak ve özgürlüklerden, vazgeçirip kendilerine dokunmayan eleştirmeyen, sorgulamayan bir toplum yaratmayı amaçlamaktadırlar. Bir oyalama aracı olarak kurulan, iktidara bağlı, iktidarın talimatlarıyla hareket eden OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu hukuk karşısında suç işliyor. Görevde kaldığı her gün suçu katlanarak büyüyor ve çifte maaş almaya devam ediyor. Aileleriyle birlikte yüzbinlerce insanın, anayasal haklarının ellerinden alınarak açlık ve sefalete mahkûm ettirilerek biat ettirilmeye çalışılması aynı zamanda insanlık suçudur.  Bu suça iktidar, OHAL Komisyonu üyeleri ve iktidarın ihtiyacına uygun raporlar hazırlayan yerel kamu idarecileri ortaktırlar” dedi. 

Açıklama sloganlarla sona erdi. 

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’dan çağrı: OHAL komisyonu lağvedilsin
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir