Memur maaşına zam Temmuz’da TBMM’den geçecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Vedat Işıkhan en düşük memur maaşının 22 bin TL olmasını ve emekliye zam oranlarını düzenleyen kanun teklifinin Temmuz ayında TBMM’den geçeceğini açıkladı. Yapılacak düzenlemeyle beraber en düşük memur maaşı 22 bin TL’ye çıkacak.

Milyonların beklediği asgari ücrete yüzde 34  zamla 11 bin 402 TL’ye yükseltilmesinden sonra gözler Temmuz ayında yapılacak memur zammında. Konuya ilişkin açıklama Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Işıkhan, en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını, memur ve emekli maaşlarında yapılacak zam düzenlemesinin Temmuz ayında TBMM‘den geçeceğini açıkladı en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını duyurdu.

Düzenleme Temmuzda TBMM’de

Işıkhan şöyle konuştu: “Bürokratlarımız çalışıyor. En düşük memur maaşı net 22 bin olacak. Maliye Bakanlığımız ile çalışıyoruz. Hedefimiz torba yasa ile paydaşlarımızı memnun edecek bir düzenleme yapmak. Şu an prosedüre bağlı kalmamız lazım ama Meclis tatile girmeden çıkarmayı düşünüyoruz.”

Müjdeyi Cumhurbaşkanı vermişti

Zam müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs’ta katıldığı HAK-İŞ Genel Kurulu’nda vermişti. En düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını belirten Erdoğan şöyle konuşmuştu: “Şimdi önümüzde memurlarımızın maaş düzenlemesi var. Memura verilen maaş zamlarında enflasyona ek refah payı artışını biz getirdik. Ocak ayında yüzde 30 oranında zam yapmıştık. Temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını en düşük kamu maaşından aşağı kalmayacak şekilde artıracağız. En düşük memur maaşı da 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar otomatik olarak emeklilere de yansıyacak. Bakanımıza talimat verdim.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Memur maaşına zam Temmuz’da TBMM’den geçecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir