Avrupa’dan gelen Kürt iş insanı kaçırıldı iddiası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürt iş insanı Zeki Oğuz İstanbul’da kaçırıldı. Oğuz’un köylüsü olan bir AKP’li milletvekili, “istihbarat” ve emniyet ile yaptığı görüşmenin ardından aileye, Oğuz’un istihbaratın elinde olduğu bilgisini verdi.  

Almanya’dan Türkiye’ye gelen Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 18 Mart’ta Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz’da bulunan bir markette yaptığı alışverişin ardından kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı kameralara yansıdı. Üç kişi tarafından kaçırılan Oğuz hala bulunamazken, akrabası Avukat Abdurrahman Karabulut, sanal medyada yaptığı paylaşımda Oğuz’un “Derin devlet” güçleri tarafından kaçırıldığını paylaştı. 

AKP vekil: istihbaratın elinde

Ulaştığımız Karabulut, Oğuz’un izini sürdürdüklerini ve bu kapsamda Oğuz’un köylüsü AKP’li milletvekili bir isim ile görüştüğünü aktardı. Milletvekilinin istihbarat ve emniyetle görüştüğünü, kendilerine bilgi verdiğini paylaşan Karabulut, “Aldığımız bilgi net: Oğuz, devletin elinde. Bu bilgiyi görüştüğümüz milletvekili verdi. Oğuz yurtsever bir iş adamı ve Avrupa’da siyasi faaliyetlerini sürdürüyor. Burada da Antalya’da bir üniversitenin hisselerine ilişkin ihaleye katılmak ve satın almak için geldi. Satın alıp almadığını ise bilmiyorum” dedi. 

‘Göstermelik soruşturma’

Kaçırılmanın havuz medyasında farklı yansıtıldığını ve adli bir olay gibi ele alındığını belirten Karabulut, bu durumun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Oğuz’un kaçırıldığı yerde binlerce kamera olduğunu ve istenildiği taktirde 24 saatte bulunabileceğine işaret eden Karabulut, “Göstermelik bir soruşturma açıldı ancak bugüne değin bu kapsamda kimsenin ifadesi dahi alınmadı. Araçlar ve kişiler beli. Ancak tek gözaltı yok. Adam kendi adamını niye yakalasın?” diye, sorarak tepki gösterdi. (MA)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Avrupa’dan gelen Kürt iş insanı kaçırıldı iddiası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir