1. Haberler
  2. Güncel
  3. CHP Van İl Başkanlığı’ndan Başdanışman Ayhan Ogan’a suç duyurusu

CHP Van İl Başkanlığı’ndan Başdanışman Ayhan Ogan’a suç duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Van İl Başkan Yardımcısı Avukat Zeynep Can, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı illeri sıralayarak, “PKK ile bağlantılı” gösteren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Başdanışmanı Ayhan Ogan, Millet İttifakı‘nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüksek oy veren Doğu ve Güneydoğu illerini “PKK bağlantılı” ilan etmişti. Ogan, sosyal medya hesabından bir tablo paylaşarak, “Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdir PKK ile ne alakası var canım” ifadelerine yer vermişti. Söz konusu tabloda, HDP’nin etkin olduğu illerden Kılıçdaroğlu’na yüksek oranda oy verildiği bilgisi yer almıştı.  

CHP Van İl Başkan Yardımcısı Avukat Zeynep Can, Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı illeri sıralayarak, ‘PKK ile bağlantılı’ gösteren Ogan hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığına “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ile “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP Van İl Başkanlığı'ndan Başdanışman Ayhan Ogan'a suç duyurusu - ogan suc duyurusu 2

‘Bu vahametin siyasi olduğu kadar hukuki olarak da hesabının sorulması gerekir’

Avukat Can’ın suç duyurusunda, “Şüpheli ekte de ekran görüntüsü bulunan bu paylaşımıyla bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren seçmenin PKK’lı olduğu yaftasında bulunmuştur. Bir ilde bir adayın çok oy almasını, o adayın terör örgütüyle bağı olduğu sonucuna bağlamak, o il seçmenine terör örgütü üyesi demekten başka anlama gelmez. Bu vahametin siyasi olduğu kadar hukuki olarak da hesabının sorulması gerekir. Halkın bir bölümüne sırf Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği için PKK’lı diyen bu kendini bilmezin suç işlemiş olması nedeniyle bu ilin seçmeni olan kendi adıma ve tüm vatandaşlarımız adına suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir” ifadeleri yer aldı.

‘Umarım bu ahlaksızlığı yapanlar adalet karşısında hesap verir’

Suç duyurusu sonrası açıklama yapan CHP Van İl Başkanı Av. Zeynep Can, “Demokrasinin olduğu her yerde seçimler periyodik olarak, medeni bir şekilde yapılır. Adaylar çıkar kendini anlatır ve yurttaştan destek ister.  Ama ülkemiz tarihi bir seçime giderken maalesef mevcut iktidar ve yandaşları Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çok ahlaksızca saldırıyor. Bu yandaşlar kantarın topuzunu o kadar kaçırmış ki bölgemiz insanın oy tercihini ele alarak bir tablo oluşturuyor ve siyasi mühendislik yapıyor. Bu iktidar ve trolleri yalan yanlış açıklamalar ve akla hayale sığmayan montajlarla genel başkanımızı yıpratmaya çalışıyor. Olanlara ne bir yurttaş olarak ne de bir partili olarak göz yummamız mümkün değil. Umarım bu ahlaksızlığa yapanlar adalet karşısında hesap verir” dedi.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP Van İl Başkanlığı’ndan Başdanışman Ayhan Ogan’a suç duyurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir