1. Haberler
  2. Güncel
  3. İstanbul Markalar İndirim Çadır”ı Van’da kuruldu

İstanbul Markalar İndirim Çadır”ı Van’da kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara Bölgesi’nde özellikle de İstanbul’da sürekli olarak kurulan ve piyasa fiyatlarına göre daha uygun olan “İstanbul Markalar İndirim Çadır”ı Van’da kuruldu.

Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan Mavi Plazanın yanında yer alan otoparkta kurulan indirim çadırı, Vanlıları bekliyor. Kadın/erkek giyimden ayakkabıya, halıdan makyaj malzemelerine kadar çok sayıda alternatifin bulunduğu çadırda ayrıca yöresel ürünlerde yer alıyor. İndirim Çadırı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Organizatör Musa Tonoğlu şöyle konuştu: “İstanbul Markalar İndirim Çadırı olarak Van’dayız. Van’ın en önemli, en güzel ve en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Mavi Plaza’nın yanındayız. Burada bir indirim çadırı kurduk. Biz çadırı normalde İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’nde kuruyoruz. Sizlerin de bildiği gibi halkımızın alım gücü çok fazla düştü. Bizde bu nedenle ürünlerimizi piyasaya göre daha ucuza veriyoruz. Bu şekilde hem çadırda yer alan esnafımıza can suyu oluyoruz hem de halkımıza daha uygun fiyata ürün vermiş oluyoruz.”

 

“Tüm halkımızı çadırımıza bekliyoruz”

 

Tonoğlu, “Çadırımızı kurduk ve birçok ürünümüzün satışı başladı. Hava muhalefeti nedeniyle tüm ürünlerimiz henüz Van’a ulaşmadı. Pazartesi gününden itibaren çadırımız dolu dolu bir şekilde Vanlılara hizmet vereceğiz. Burada; bayan tekstilinden halıya, giyim ürünlerinden ayakkabısına, makyaj malzemesine kadar tüm ürünlere burada ulaşılabilir. Ayrıca bazı yöresel ürünleri de yine burada halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. 21 Nisan pazar akşamına kadar burada olacağız. 9 firmamız ve hepsi de üretici olan firmalarımız burada bulunuyor. Tüm halkımızı çadırımıza bekliyoruz.” dedi.

 

“2 bin liraya ev seriyoruz”

 

Çadırda halı satışı yapan esnaflardan Fuat şunları söyledi: “Kendi üretimimiz olan halıları satıyoruz. Fiyatlarımız oldukça uygun. 4 metrekare halılarımızı 750 TL’ye satıyoruz. Halılarımızda fiyatlar piyasaya göre oldukça düşük. Metrekaresine göre değişiklik olsa da ortalama bir evi halılarını 2-3 bin lira ile serebiliyoruz.”

 

İstanbul Markalar İndirim Çadır”ı Van’da kuruldu - Istanbul Markalar Indirim Cadiri Vanda kuruldu1

İhracat fazlası ürünler satılıyor

 

Çadırın kurulumundan sorumlu Abdullah Bey ise, “Van’dayız. Aylık olarak Marmara Bölgesi başta olmak üzere farklı şehirlerde çadırımızı kuruyoruz. Hem insanlarımıza yardımcı olmak hem de kendi çarkımızı döndürmek adına bu işi yapıyoruz. Genelde çadırımızda ihracat fazlası ürünleri satıyoruz. Umarız Vanlılar yapacakları alışverişten memnun kalırlar.” İfadelerini kullandı.

 

Çadırda stant kuran diğer esnaflarda şöyle konuştu: “Piyasaya göre yüzde 50 daha uyguna ürünlerimizi satıyoruz. Piyasada 1 ürün alabilen vatandaşlarımız çadırımızda aynı fiyata 2 ürün alabilir. Tüm Vanlıları çadırımıza ve indirimli ürünlerimizle buluşmaya bekliyoruz.”

 

Serhat News

Tepki Ver | sinirli2
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
İstanbul Markalar İndirim Çadır”ı Van’da kuruldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar

    Ggg

    Cevapla