Bedava aşıları devlete satan Alagöz AKP Iğdır 1.sıra adayı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in bedava verdiği 1 milyon doz aşı için devletten 12 milyon dolar alan Cantürk Alagöz AKP’den milletvekili adayı oldu.

Çin’in bedava verdiği 1 milyon doz Sinovac aşısını devlete 12 milyon dolara fatura eden Keymen İlaç’ın sahibi Cantürk Alagöz’ün, AKP’den Iğdır 1.sıra milletvekili adayı yapıldığı ortaya çıktı. Yeniçağ gazetesinde yayınlanan Tolga Şahin’in haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2021 yılında grup toplantısında “Çin”in ücretsiz sağladığı 1 milyon aşıya para ödendiği” iddiasını gündeme getirdi.

Bedava aşıları devlete satan Alagöz AKP Iğdır 1.sıra adayı! - 260220212222302787376

Olayın gündem olması sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca iddiaları reddederken “Aşı savaşının olduğu bir dünyada üretici bir firma bir ülkeye aşıyı bedava bağışlar mı? Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Koca belgeler ortaya çıkmadan önce ödeme yapıldığını reddetmişti.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in satışa ilişkin belgeleri sosyal medya hesabında yayınlaması sonrası ise Cantürk Alagöz’le görüşen İsmail Saymaz, Alagöz’ün kendisine 1 milyon doz aşının Türkiye’de yaptığı masraflara istinaden kendisine gönderildiğini bunu sağlık bakanlığına fatura ettiğini, bakanlığın da Sinovac’ın Türkiye temsilcisi olması nedeniyle Çin’e yapacağı ödemeyi kendisine yaptığını açıkladığını aktarmıştı.

Bedava aşıları devlete satan Alagöz AKP Iğdır 1.sıra adayı! - 260220212222452782017

Alagöz, aşının Türkiye’deki klinik çalışmaların masrafı dahil, dolum masraflarını da kendisini karşıladığını bu masrafın Çin’den gelen bir milyon doz aşıyla sağlayacağı gelirden çok çok fazla olduğunu belirtmişti.

12 milyon dolardan fazla masraf yaptığını belirten Alagöz, doz fiyatının 10 dolar civarında olduğunu belirtmişti.

Alagöz Holding’in sitesinde Cantürk Alagöz ile ilgili “Keymen İlaç, Covid-19 ile mücadelede Türkiye’ye Sinovac’ı ilk kez getirerek sektörde bir ilke imza attı. Ayrıca Keymen İlaç, Covid-19’la mücadelede faz 3 klinik çalışmalarını gerçekleştirerek Türkiye ve dünyanın aşı ihtiyacını karşılamaktadır” ifadeleri yer almakta. (Yeniçağ)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bedava aşıları devlete satan Alagöz AKP Iğdır 1.sıra adayı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir