Buldan Van’da bayramlaşma programında konuştu: Mücadele edeceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’daki bayramlaşma programında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Ülkenin dört bir yanında insanlara tecrit uygulanıyor. En ağırını Sayın Öcalan’a yaşatıyorlar. Tecridin son bulması için elbette mücadele edeceğiz” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve vekili Pervin Buldan, partisinin Van İl Örgütü tarafından gerçekleştirilen Kurban Bayramı programına katıldı. Parti bahçesindeki bayramlaşma programına kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri de katıldı. 

Buldan Van’da bayramlaşma programında konuştu: Mücadele edeceğiz - pervin buldan van bayramlasma

‘Kürtler yok sayılıyor’

Bayramlaşma sonrası konuşan Buldan, “Bu ülkenin topraklarının barışa ihtiyaç duyduğu bir süreçten geçiyoruz. Her bayramın barışa ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz. Fakat bayramları bayram tadında kutlayamıyoruz. Bir kez daha Kürtlerin yok sayıldığı, Kürtlere zülüm yapıldığı bir dönemden geçiyoruz” dedi.

Buldan, seçim sürecine işaret ederek, “Biz bu ülkede bütün zorluklara rağmen mücadele ederken, başta Kürt halkı olmak üzere yok sayılan, ezilen bütün halkların barış ve özgürlükler içerisinde yaşamasını umut ederken, AKP-MHP ittifakının kazandığını söylemeyeceğiz. Bu seçimler demokratik bir ortamda yapılmadı, bu seçimler AKP’nin devletin bütün imkanlarını kullanarak zorla kazandığı bir seçim olarak tarihe geçti. Biz buradayız ve halkımızla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. AKP iktidarının baskılarını, zorbalığını, inkarını bir kez daha yok etmek için buradayız. Seçimlerin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen AKP, aynı zihniyetle ülkeyi yönetmeye devam ediyor. Bu önümüzdeki 5 yılda da bu zihniyeti sürdürmeye devam edeceğinin göstergesidir” diye konuştu.

Tecrit

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecride de değinen Buldan, “Baskı ve gözdağı vermek, korku imparatorluğunu oluşturmak bizi asla alıkoymayacaktır. Bir gazetecinin ‘bu ülkede tecrit var’ demesiyle gözaltına alınıp, tutuklanması bir kez daha bizlere tecridin ne kadar yaygın olduğunu göstermiştir. Sadece İmralı cezaevinde değil, ülkenin dört bir yanında insanlara tecrit uygulanıyor. Ama en ağırını Sayın Öcalan’a yaşatıyorlar. Biz bu ülkede tecridin son bulması için elbette mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi AKP karanlığına teslim etmeyeceğiz. Bu böyle bilinmelidir. AKP hükümeti iktidarda olduğu sürece bizler mücadeleyi daha fazla büyütmeli ve savunmalıyız” ifadelerini kullandı. 

‘Karanlığı yeneceğiz’

Tüm kesimlere “mücadeleye destek verin” çağrısı yapan Buldan, şunları söyledi: “Bu ülkedeki hukuksuzlukları ve karanlığı elbette yeneceğiz. Bu ülkedeki karanlığı yeneceğimiz günler gelecektir. Halkımızın bayramını kutluyorum. Bayram boyunca ve sonrasında bütün ilçelerimizde halkımızla bir araya geleceğiz” diye belirtti.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Buldan Van’da bayramlaşma programında konuştu: Mücadele edeceğiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir