Elektrik verilmeyen köyün muhtarı istifa etti: Yerine kayyım atandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da DEDAŞ’ın 8 gün önce elektriğini kestiği Düzova köyünün muhtarı sorun çözülmeyince istifa etti. Çınar Kaymakamlığı, muhtarın yerine kaymakam yardımcısını görevlendirdi.

DEDAŞ’ın Güney Doğu’da yaz sıcağında elektriksiz bıraktığı onlarca köyden biri de Diyarbakır Çınar’a bağlı Düzova oldu. Şirket 8 gün önce bütün köyün elektriğini “kaçak kullanım ve borç” nedeniyle kesti. Günlerdir bütün başvurularına rağmen soruna çare bulamayan köy muhtarı Necati Ertem, istifa dilekçesini Çınar Kaymakamlığı’na verdi.

Amida Haber’in aktardığına göre Ertem’in istifasını kabul eden kaymakamlık, 4 aza da görevi kabul etmeyince Çınar Kaymakam Yardımcısını muhtarın yerine görevlendirdi.

‘Jeneratör almaya zorlanıyoruz’

Kavurucu sıcakta 8 gündür elektriksiz kalan köylüler ise Diyarbakır Valiliği ve Çınar Kaymakamlığı’nda sorunun çözümü için muhatap bulamadıklarını söyledi. Yetkililerin enerji sağlanması için köye 3 jeneratör alınmasını önerdiklerini belirten köylüler yaşananları şöyle anlattı: “Bu 3 jeneratörü köylülerin üzerine zimmetlemek istiyorlar. Bu sorumluluğu da kimse almak istemiyor. Bize bir heyet kurulacağı söylendi. Heyette 3 akil insan, 3 DEDAŞ yetkilisi 3 kişi de köyden olacaktı. Uzlaşmak için Çınar’a gittik, yeni atanan muhtarla (kaymakam yardımcısı) 3-4 saat oturduk. Kimse bizi muhatap almadı.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Elektrik verilmeyen köyün muhtarı istifa etti: Yerine kayyım atandı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir