1. Haberler
  2. Güncel
  3. ‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu

‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması sona ererken, dereceye girenler belli oldu.

Edremit Belediyesi tarafından 25 Ekim- 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması tamamlandı. Edremit’in doğal güzelliklerini, mevsimsel bir perspektiften tüm ülke ile tanıştırmak, Van’ın turizmindeki yerini güçlendirmek ve turizmine katkı sağlamak, Edremit ilçesinin sosyal, kültürel ve beşeri yapısını objektifler aracılığıyla yansıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğe onlarca yarışmacı katıldı.

‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu - WhatsApp Image 2023 11 08 at 15.49.09

Van’ın Edremit ilçesinin kültür, insan ve yaşam, tarih, el sanatları, tarım, mimari, doğal yaşam ve doğasının konu alındığı yarışmada jüri üyeleri birbirinden güzel fotoğrafları seçmek için ince eleyip sık dokudu. Ali İhsan Öztürk, Aslı Erciyes Tosun, Murat Doğan, Murat Cacim, Musa Talaşlı, Nadir Buçan, Savaş Onur Şen ve Özkan Bilgin’in jüri üyeliğini yaptığı yarışmada Mehmet Reşit Öner birincilik, Faysal Kanber ikincilik, Burak Demir üçüncülük, Rıdvan Süslü mansiyon, Emrullah Keleş dron ve Fatih Karagülle Instagram özel ödülüne layık görüldü.

‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu - edremit fotograf yarismasi 3

40 fotoğraf ise sergilemeye hak kazanırken, ödüller ise ilerleyen günlerde sahiplerine teslim edilecek. Tek kategoride yapılan yarışmada dereceye girenlerden birinciye 20 bin, ikinciye 15 bin ve üçüncüye 10 bin, mansiyon ödülü ise 5 bin TL, sergilenmeye layık görülen 40 fotoğrafa da 500’er TL, dron özel ödülü 5 bin TL ve belediye Instagram özel ödülüne de 3 bin TL ödül verilecek.

Düzenlenen yarışmanın Edremit adına güzel bir çalışma olduğunu dile getiren Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, başta jüri üyeleri olmak üzere katılım gösteren yarışmacılara teşekkür etti.

‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu - edremit fotograf yarismasi 1

Edremit’in tanıtımı açısından ortaya çıkan her bir fotoğrafların birbirinden kıymetli olduğunu anlatan Başkan Say, “Bu tür etkinlikler o şehrin güzelliğini ve daha çok tanıtımına katkı sunmaktadır. Saatlerini vererek, en güzel kareyi çekmek için uğraşan yarışmacı kardeşlerime ve bunların belirlenmesi için kafa yoran jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Kadrajımdan Edremit’ Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir