Van Eğitim-Sen: 1 Mayıs’ta ‘özgür yaşam’ talebiyle alanlarda olalım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da 1 Mayıs, Musa Anter Parkı’nda kutlanacak. Eğitim Sen Van Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, özgür bir yaşam talebiyle herkesi 1 Mayıs’ta alanlarda olmaya çağırdı.

İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, Van’da düzenlenecek mitingle kutlanacak. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyon (DİSK) Genel İş Van Şubesi, Van Barosu, Van Hakkari Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası Van Şubesi ve Türk Mimar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) Van İl Koordinasyon Kurulu (İKK), tarafından kutlanacak olan 1 Mayıs Musa Anter Parkı’nda yapılacak. 

1 Mayıs Tertip Komitesinde yer alan Eğitim Sen Van Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, demokratik ve özgür bir yaşam talebiyle herkesi 1 Mayıs’ta alanlarda olmaya çağırdı.

‘Halkımızı alanlara bekliyoruz’ 

1 Mayıs günü İpekyolu İlçesinde bulunan Hayat Hastanesi önünde toplanmaya başlayacaklarını ifade eden Atabay, “Buradan kortejler halinde Musa Anter Parkı’na kadar yürüyeceğiz” dedi. 1 Mayıs’ta emekçilerin, işçilerin, kadınların ve gençlerin taleplerini haykıracaklarını ifade eden Atabay, “Bu 1 Mayıs’ın başka bir önemi var. Çünkü bu 1 Mayıs’la birlikte, Türkiye halklarının 14 Mayıs’taki seçim talepleri de dillendirilecek. Yıllardır sömürülen ve katledilen, gençler kadınlar, emekçiler, işçiler, savunmalarını yapamayan avukatlar, depremzedeler için, baskı ve engellemelerle her gün karşı karşıya kalan basın emekçileri için alanlarda olacağız. Kayırmacılığa karşı olduğumuzu haykıracağız. Özgür bir yaşam ve yine Kürt sorununda demokratik çözüm için taleplerimiz olacak. Bütçenin büyük kısmının harcandığı ve insanlarımızı yaşamını yitirdiği savaşa ‘dur’ demek için alanlarda olacağız. AKP iktidarının, 20 yıldır kadına, doğaya ve emeğe olan düşmanlığına karşı, emek ve demokrasi güçleri olarak taleplerimizi haykıracağız. Bu anlamda tüm demokratik kitle örgütlerini 1 Mayıs alanlarına davet ediyoruz” dedi.

1 Mayıs günü Musa Anter Parkı’nda düzenlenecek mitinge DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut’un katılması bekleniyor. Miting saat 11.00’da başlayacak.  (MA)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van Eğitim-Sen: 1 Mayıs’ta ‘özgür yaşam’ talebiyle alanlarda olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir