Van TSO’dan Van’ın trafik ve ulaşım sorununa alternatif çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van TSO Yönetim Kurulu, Van’da yaşanan trafik ve ulaşım sorununa ilişkin yayımladığı açıklamada,  Edremit – Yüzüncü Yıl Üniversitesi arasındaki yol güzergahında sahil yolunun bir alternatif olmasının şehrin en önemli sorunu olan şehir içi trafiğinin de rahatlamasına neden olacağına dikkat çekildi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Van’da yaşanan trafik ve ulaşım sorununa ilişkin açıklama yayımladı. Van şehrinin bölgenin en önemli cazibe merkezi olduğuna değinilen açıklamada, Van’ın sahip olduğu potansiyeller ile ülkenin en doğusunda çevresine hitap eden önemli bir kent olduğunu belirtti.

Tüm bu özellikleri ile birlikte kronikleşen ve çözüm bekleyen sorunların da olduğu kaydedilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bunların başında kent içi trafik ve ulaşım sorunu gelmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl başlatılan Van Sahil Yolu projesi, kent içi ulaşım ve trafik sorununa önemli katkı sunacağı kanaatindeyiz. Van’ın üç merkez ilçesini sahille buluşturan ve Van Gölü’nün halkla buluşması açısından önemli olduğuna inandığımız sahil yolu projesinde Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını özellikle çok önemli buluyoruz. Kendi imkan ve mühendisleri ile yol yapımını hızla sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi’nin sonbahar da yolu kullanıma açacak olması da çok önemlidir.

Özellikle Edremit – Yüzüncü Yıl Üniversitesi arasındaki yol güzergahında sahil yolunun bir alternatif olacak olması şehrin en önemli sorunu olan şehir içi trafiğinin de rahatlamasına neden olacak.

Proje bu haliyle bile çok kıymetli hale gelmektedir. Ayrıca yıllarca Van Gölü’nden uzak yaşayan Vanlılar için de Sahil yolu projesi önemli bir buluşmayı sağlayacaktır. 

10 KM. olarak planlanan Van Gölü Sahil Yolu Edremit – İskele hattında yürütülen çalışmaların bir an önce bitirilip Kente kazandırılacak olmasını çok önemsediğimizi belirtir, çalışmayı yürüten Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerine başarılar dileriz.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van TSO’dan Van’ın trafik ve ulaşım sorununa alternatif çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    16 Eylül 2023, 09:43

    […] Van TSO ev sahipliğinde düzenlenen “Oda ve Borsa Müşterek Meclis Toplantısı”nın ortak bildirisi yayımlandı. […]

    Cevapla