1. Haberler
  2. Güncel
  3. Ekonomi krizi görmezden gelen AKP Van İl Başkanı Türkmenoğlu: “Van ekonomik yatırımların merkezi haline geldi”

Ekonomi krizi görmezden gelen AKP Van İl Başkanı Türkmenoğlu: “Van ekonomik yatırımların merkezi haline geldi”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da yerel ve ulusal basın kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelen AKP Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, yaşanan ekonomi krizi görmezlikten gelerek, kentin ekonomi yatırımların merkezi haline geldiğini iddia etti.

Kentte bir otelde gazetecilerle kahvaltıda buluşan Türkmenoğlu, partisinin il teşkilatı üyeleriyle pandemiden bu yana yaşanan süreçleri ve hükümet olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Yaşanan krizi salgın ve Ukrayna-Rusya savaşına bağlayan Türkmenoğlu, “ülkede gerek salgın gerekse de Ukrayna-Rusya arasındaki savaş sebebiyle yüksek kur, enflasyon ve fiyat artışları yaşanmaktadır. Hükümetin de bu sıkıntıları gidermek ve milletin refahı için ekonomik tedbirler almakta kararlıdır. Unutmayalım ki AK Parti, kurulduğu günden bugüne hayal ötesi projelere imza atmış, her alanda sessiz ve büyük devrimler gerçekleştirmiştir. Demokratik hukuk sistemimiz, partimiz eliyle daha yaşanılır bir hale gelmiştir. Son zamanlarda uluslararası ve ulusal bazda yaşadığımız sıkıntılara rağmen bakanlıklarımız refah seviyesinin artması, istihdam ve üretimin kalıcı temeller üzerine oturtulması için vatandaşlarımıza her alanda çok önemli hibe desteği vermektedir. Bu destekleri alacak girişimci ve müteşebbislerin her zaman yanındayız.” dedi.

“hizmet ve güven adresiyiz”

Gençler için istihdam ve üretim odaklı projeler geliştirildiğini, Van genelinde 181 meslek grubunda 7 bin 400 öğrencinin meslek edindirme kurslarından yararlandığını belirten Türkmenoğlu, sözlerine şöyle son verdi: “İl teşkilatımız hizmet ve güvenin adresidir. 2023 hedeflerimize ulaşmak için teşkilatımızca hazırlanan stratejik eylem planı çerçevesinde çalışmalar sürdürülmektedir. Van ekonomik yatırımlar için merkez haline geldi. İşsizliğin azalması ve yatırımların devam etmesi için kurumlarımız tarafından hizmet alımı çerçevesinde açılan çağrı merkezleri AK Parti hükümetinin eseridir. Ayrıca cazibe merkezi kapsamında desteklenen tekstil fabrikaları ve benzer istihdam alanlarımız yine hükümetimizin desteklediği ekonomik yatırımlardır. AK Parti olarak, geçmişten günümüze bu kutlu davaya inanmış, hizmet etmiş, üye olmuş, yönetici olmuş, teşkilat kademlerinde görev almış, tüm yol arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.”

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ekonomi krizi görmezden gelen AKP Van İl Başkanı Türkmenoğlu: “Van ekonomik yatırımların merkezi haline geldi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir