1. Haberler
  2. Güncel
  3. Saadet Partisi’nden Van Belediyesine 5 soru

Saadet Partisi’nden Van Belediyesine 5 soru

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Saadet Partisi Van İl Başkanlığı haftalık basın toplantısında, Van Büyükşehir Belediyesi’ne kentin temel sıkıntılarına dair 5 soru yöneltti.


Kentte yaşanan sorunları düzenlediği haftalık basın açıklamaları ile gündeme taşıyan Saadet Partisi Van İl Örgütü, bu hafta gündemine Van Büyük Şehir Belediyesini aldı. Kentte yaşanan sorunları açıklayan İl Başkanı Özay İlhan, kentin sorunlarını madde madde açıkladı. Belediyenin 2023 yılında yapmayı planladığı çalışmaları açıklamaya davet eden İlhan, açıklamada belediyeye bir diz soru yöneltti.


İlhan’ın belediye tarafından cevaplanmasını istediği sorular şöyle:


“1-Van Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı zarfında hangi hizmetleri yapmıştır?


2- 2022 yılı başında Van Büyükşehir Belediyesinin toplam ne kadar borcu vardı? Bu borçların ne kadarı ödendi? 2023 yılına Van Büyükşehir Belediyesi ne kadar borçla girecek?


3- Van’ın en işlek caddesinde bulunan Van Büyükşehir Belediyesine ait Van City AVM, yapıldığı günden bugüne atıl vaziyette durmaktadır. Milyonlarca para harcanan Van City AVM 2023 yılında da atıl vaziyette durmaya devam mı edecektir?


4- Van Büyükşehir Belediyesi daha önce çok katlı otoparkı, AVM’ye dünüştürdü. Bu çalışma için milyonlarca lira para harcanmıştır. Halihazırda burasıda atıl vaziyette durmaktadır. 2023 yılında da aynı şekilde mi kalacaktır?


5- Van Türkiye’nin en yoksul 3 şehrinden biridir. Van Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılında yoksullukla mücadele için ne gibi çalışmalar yaptınız? 2023 yılında yoksulluğu azaltmak için hangi çalışmaları yapmayı planlıyorsunuz?


Son olarak, belediyeye çağrıda bulunan İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Büyükşehir Belediyesini her konuda kamuoyunu aydınlatmayı ve 2022’de yapılanları, 2023 yılında yapmayı planladıkları hizmetleri açıklamaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Saadet Partisi’nden Van Belediyesine 5 soru

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir